Kenijietis Kipčoge pasaulē pirmais noskrien maratonu ātrāk nekā 2 stundās

Kenijas vieglatlēts Eliuds Kipčoge sestdien Vīnē kļuva par vēsturē pirmo skrējēju, kas klasisko maratona distanci noskrēja ātrāk nekā divās stundās, vēstīja BBC. Kipčoge īpaši sagatavotā trasē Prātera parkā finišēja pēc stundas 59 minūtēm un 40 sekundēm. Tiesa, viņa rezultāts nekļūs par pasaules rekordu 42 kilometru un 195 metru skrējienā, jo maratonistam sasniegt rezultātu distancē palīdzēja septiņas tempa turētāju grupas un trase bija īpaši sagatavota.

Olimpiskais un pasaules čempions Kipčoge skrēja trasē, kas bija izveidota maksimāli plakana. Kipčogem pieder arī pasaules rekords - divas stundas viena minūte un 39 sekundes, ko viņš plakanā trasē Berlīnes maratonā sasniedza 2018.gada 16.septembrī. 

Īpašā skrējienā maratona distancē Kipčoge mēģināja ātrāk nekā divās stundās finišēt arī 2017.gada maijā Moncas autotrasē, tomēr toreiz viņu no mērķa šķīra 25 sekundes. 

Pirms skrējiena Vīnē 34 gadus vecais Kipčoge teica, ka noskriet maratonu ātrāk nekā divās stundās būs tas pats, kas cilvēkam spert kāju uz Mēness.

Lai noskrietu maratonu ātrāk nekā divās stundās, katri 100 metri distancē jānoskrien vidēji ne lēnāk kā 17,08 sekundēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti