Kenijas un Etiopijas skrējēji uzvar Rīgas maratonā; Žolnerovičam Latvijas rekords

Kenijietis Džozefs Kjengo Munivoki un Etiopijas skrējēja Bekeleša Dada Bedada svētdien uzvarēja Rīgas maratonā, liecina organizatoru informācija. Ceturto vietu ieguva Valērijs Žolnerovičs, kurš Latvijas čempiona titulu izcīnīja ar jaunu valsts rekordu.

(papildināts ar Anitas Kažemākas 6.vietu)
Uzvarētājs mērķa līniju šķērsoja pēc divām stundām,12 minūtēm un 14 sekundēm. Otrais finišēja etiopietis Gadisa Šumi (2.13:09), bet vietu pjedestāla bronzas pakāpiena nopelnīja uzvarētāja tautietis Dankans Čerijots Koečs (2.14:13).

Žolnerovičs laboja sev piederējušo Latvijas rekordu, finišējot pēc divām stundām, 14 minūtēm un 23 sekundēm. Savu līdz šim labāko rezultātu Žolnerovičs uzlaboja par 10 sekundēm, un no vietas uz goda pjedestāla viņu vēl šķīra 10 sekundes. 

Ar sasniegtu Latvijas rekordu noslēdzies Rīgas maratonsJānis Lazdāns

  Latvijas čempionāta ieskaitē otro vietu ieguva Jānis Girgensons, kurš finišu kopvērtējumā sasniedza sestais (2.20:56) un nesasniedza mērķi kvalificēties 2017. gada pasaules čempionātam Londonā ar normatīvu divas stundas un 19 minūtes.

  Sievietēm Bedada uzvaru nodrošināja ar finišu pēc divām stundām, 31 minūtes un 22 sekundēm. Trijniekā iekļuva arī  Japānas maratoniste Kikujo Cuzaki (2.32:32) un etiopiete Mesereta Gebre Dekebo (2.33:28). Latvijas čempiones titulu izcīnīja 6.vietā finišējusī Anita Kažemāka ar rezultātu divas stundas, 48 minūtes un 49 sekundes.

  Latvijas čempionāts maratonā Rīgā iezīmēja 90. gadadienu kopš valsts čempionu pirmās sveikšanas 1927. gada augustā.

  Pusmaratonā ātrākais bija Kenijas skrējējs Roberts Kimaru ar rezultātu viena stunda, piecas minūtes un četras sekundes. Arī pārējās vietas uz pjedestāla aizņēma viņa tautieši Ibrahims Mukunga Vačira (1.05:38) un Pauls Muhemi Maina (1.06:39).

  Sievietēm par uzvaru pusmaratonā cīnījās Latvijas skrējējas - uzvarēja Inga Zālīte, kura finišu sasniedza pēc stundas, 23 minūtēm un 45 sekundēm, par minūti apsteidzot Daigu Gricku. Trešā bija lietuviete Eurēlija Venskaitīte (1.26:30).

  Laureāti sadalīja "Lattelecom" Rīgas maratonā vēsturē lielākās naudas balvas - 27 000 eiro atvēlēti maratona distances pirmajam pieciniekam, 19 000 eiro sadalīs vadošais Latvijas maratonistu trijnieks, bet 4000 eiro tiks pusmaratona distancē uz pjedestāla tikušajiem. Par jaunu "Lattelecom" Rīgas maratona rekordu Bedada saņems papildu 1000 eiro prēmiju.

  Startam klasiskā maratona distancē pieteicās vairāk nekā 2000 dalībnieku. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vieglatlētika
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti