Kārtslēcējs Pauls Pujāts: Finālu sasniegt ir ļoti reāli

Riodežaneiro ieradies Latvijas kārtslēcējs Pauls Pujāts, kurš par spīti sagurumam pēc tālā ceļa jūtas labi un ir gatavs tikt līdz olimpisko sacensību finālam, kur, cerams, startēšot divi Latvijas kārtslēcēji.  

“Esmu bišķiņ noguris. Sanāca braukt no Memfisas uz Atlantu, no Atlantas uz Toronto, no Toronto uz Rio,” atklāja sportists, kurš dzīvo Amerikā – tur viņš pabeidzis Memfisas Universitāti un iepriekš startējis, pārstāvot šo mācību iestādi. Tieši Amerikā viņš ar rezultātu 5,70 metri nedēļas nogalē izpildīja Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu.

Pauls sarunā ar Latvijas Radio atklāja, ka nopietni trenēties viņš atsācis nesen, jo mocījušas veselības problēmas. “Mēs ļoti lielu uzsvaru likām uz [kārts] iznešanu un skriešanu. Jo skriešana kārtī ir vislielākā daļa no paša lēciena – tas ir vissvarīgākais,” pastāstīja Latviju pārstāvošais kārtslēcējs.

Viņš pauda, ka finālu sasniegt ir ļoti reāli un, cerams, tajā startēs divi latvieši – gan viņš pats, gan arī Mareks Ārents. Taču arī norādīja, ka kārtslēkšanā var būt visādi: “Tu vari būt labākais. Tas ir tāds sports, tu nevari būt pilnīgi stabils – visādi var gadīties.”

Sportists ir apmierināts ar Rio apstākļiem, īpaši viņam patīk laika apstākļi, jo Memfisā, kur viņš aizvada treniņus, esot ļoti karsts un briesmīga sutoņa.

Pēc olimpiskajām spēlēm Pujāts plāno atgriezties ASV. “Man ir plāns aizbraukt atpakaļ uz Ameriku, jānokārto pāris lietas, lai dabūtu nākamo vīzu. Man tur ir savs treneris, brālis Kārlis Pujāts, kurš ļoti palīdz, un arī treniņu biedri. Un man ir visas vajadzīgās lietas, kuras Latvijā nevarētu dabūt,” atklāja sportists, piebilstot, ka uz Latviju dosies ciemos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti