Kārtslēcējs Ārents 11.vietā Eiropas čempionātā telpās; Grabuste tiek finālā tāllēkšanā

Mareks Ārents piektdien Prāgā atkārtoja personisko rekordu un ieguva 11.vietu kārtslēkšanā Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās, taču finālam nekvalificējās, liecina organizatoru informācija. Finālā iekļuva tāllēcēja Aiga Grabuste, kam sacensību turpinājums būs sestdien.

(papildināts ar Madaras Onužānes 21.vietu augstlēkšanā)
Ārents ar trešo mēģinājumu pārvarēja 5,60 metru augstumā novietotu latiņu un atkārtoja karjerā labāko sasniegumu. Tomēr ar to bija par maz, lai iekļūtu finālā, kur startēs deviņi labākie kvalifikācijas dalībnieki. Kvalifikācijā pirmo vietu dalīja krievs Aleksandrs Gripičs un Polijas kārtslēcējs Roberts Sobera, kuru rezultāts bija 5,70 metri. Kārlis Pujāts sasniedza rezultātu 5,05 metri un ierindojās 19.vietā 24 dalībnieku konkurencē.

Savukārt Aiga Grabuste tāllēkšanā pēdējā - trešajā - lēcienā sasniedza 6,57 metrus un kvalifikācijā ieņēma 6.vietu. Kvalifikācijā nepārspēta palika serbiete Ivana Španoviča ar rezultātu 6,76 metri. Finālā cīņu sestdien vakarā turpinās astoņas tāllēcējas.

Latvijas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs izvērtē vieglatlētu veikumu Eiropas čempionātā

Pauls Ārents piektdien bija ātrākais no trim Latvijas skrējējiem 800 metru skrējienā, kur priekšsacīkstēs finišēja pēc minūtes un 50,62 sekundēm, ierindojoties 28.vietā. Kristaps Valters (1:50,94) un Renārs Stepiņš (1:51,20) ieņēma attiecīgi 31. un 34.vietu 40 dalībnieku konkurencē.

Jānis Baltušs 400 metru distancē kvalifikācijā savā skrējienā finišēja pēdējais pēc 48,82 sekundēm un kopvērtējumā ierindojās 30.vietā, apsteidzot trīs sāncenšus.

Piektdien vakarā Madara Onužāne kvalifikācijā augstlēkšanā ieņēma priekšpēdējo -21.- vietu ar rezultātu 1,77 metri. Poliete Justina Kasparčika pārspēja visas sāncenses ar rezultātu 1,94 metri. Deviņu finālistu vidū varēja iekļūt ar rezultātu ne sliktāku kā 1,91 metrs.

Dmitrijam Jurkevičam starts 1500 metru skrējienā paredzēts sestdien.

Jau vēstīts, ka piektdien bez rezultāta palika tāllēcējs Elvijs Misāns un lodes grūdējs Māris Urtāns. Čehijas galvaspilsētā sacensībām ir pieteikti 49 valstu 643 sportisti, kuri līdz svētdienai sadalīs 26 godalgu komplektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti