Jūrmalas pusmaratonā uzvar Roze un Ābele; 10 km distancē - Prokopčuka

Jūrmalas maratonu sērijas pēdējās sacensībās - "Galleria Riga" Jūrmalas pusmaratonā - sestdien uzvarēja Renārs Roze un Jeļena Ābele, bet 10 kilometru distancē nepārspēta palika Latvijas labākā skrējēja Jeļena Prokopčuka, informē organizatori.

Pusmaratonā (21,095 km) vīriešiem Roze finišēja pēc stundas, 10 minūtēm un 44 sekundēm. Otrais palika Māris Ābele (1.14:15), atpaliekot no līdera 3 minūtes un 29 sekundes, bet trešo vietu ieguva Valdis Ņilovs (1.15:28).

Renārs Roze, atskatoties uz sacensībām, teica: „Uzstādīju sev par mērķi būt pirmajam, bet rezultāts man nebija galvenais. Biju pat pārsteigts, ka tik ātri finišēju. Biju rēķinājies, ka 10 kilometrus noskriešu aptuveni pēc stundas un 11 minūtēm. Galu galā šogad finišēju ar praktiski tādu pašu rezultātu kā pērn. Tas ir interesanti, jo pērn sacensībās pieliku vairāk pūles, tad šogad tas bija vairāk kā tāds treniņš. Kopumā Jūrmalas pusmaratona trase ir visai līdzena, tomēr jāpiebilst, ka tas savukārt nozīmē, ka visu laiku strādā vieni un tie paši kāju muskuļi, kas skriešanu padara ne tik vieglu. Slodze uz šiem muskuļiem ir nepārtraukta un tiem nav atslodzes. Savukārt kalnainās trasēs, kamēr tiek nodarbināta viena muskuļu grupa, otrai ir atslodze.”

Sieviešu konkurencē Jeļena Ābele finišēja pēc stundas, 19 minūtēm un 13 sekundēm. Otro vietu izcīnīja Dace Lina (1.20:59), bet trešā palika Liene Bersone (1.29:59).

„Sacensības bija diezgan grūtas, jo iepriekš nebiju trenējusies, liekot akcentu uz garajām distancēm. Tomēr jāsaka, ka laikapstākļi bija ideāli, lai uzstādītu labus rezultātus, jo nebija ne par karstu, ne par aukstu,” pēc finiša norādīja Jeļena Ābele. „Pirmo apli skrēju diezgan mierīgā tempā, pēc tam kādu trases posmu skrēju kopā ar Daci Linu. Sapratu, ka varu turēt tempu un izlēmu, ka jāpārbauda sava izturība. Kad jau biju ieskrējusies, tad jau vairs nevarēju apstāties. Tomēr jāatzīst, ka nācās pielikt pūles, īpaši trases beigās, jo kājas vairs neklausīja.”

10 kilometru distanci Jeļena Prokopčuka veica 36 minūtēs un 37 sekundēs, tiekot pie pārliecinošas uzvaras. Otrā palika Anita Kažemāka (40:19), bet trešais labākais rezultāts Inārai Lūsei (43:53). Vīriešiem šajā distancē uzvaru svinēja Jānis Višķers, kurš distanci veica 33 minūtēs un 55 sekundēs. Otrais finišēja Kristaps Vējš Āboliņš (35:07), bet trešo vietu ieguva Dmitrijs Galašins (35:29).

Arī piecu kilometru distancē labākais vīriešu konkurencē izrādījās Jānis Višķers (15:37), bet sieviešu konkurencē labākā bija Diāna Panovska (19:04).