Jamaikietes 100 metru skrējienā izcīna visas godalgas. Pasaules čempionāta dienas galvenie notikumi

Pasaules čempionātā vieglatlētikā Jūdžinā, ASV, svētdien 100 metru sprintā triumfēja Jamaikas skrējējas, izcīnot visas trīs godalgas. Veiksmīga diena bija arī mājiniekiem amerikāņiem, kas zelta krājumu papildināja ar četrām augstākā kaluma medaļām.

Jamaikas sprinteres aizņēma visu pjedestālu - uzvarēja Šellija Anna Freizere-Praisa, finišu sasniedzot pēc 10,67 sekundēm, kas 35 gadus vecajai skrējējai nodrošināja karjerā piekto pasaules čempiones zelta medaļu 100 metru distancē. Šerika Džeksone mērķa līniju šķērsoja otrā pēc 10,73 sekundēm, bet bronzu nopelnīja Elaina Tompsone-Hera ar rezultātu 10,81 sekunde.

Fināls 100 metru distancē sievietēm

Tas pats Jamaikas trio pirms gada neatstāja sāncensēm nevienu medaļu Tokijas olimpiskajās spēlēs, tiesa, citā secībā - čempionei Tompsonei-Herai sekoja Freizere-Praisa un Džeksone. Medaļotais trio ir vadībā arī sezonas rangā un, iespējams, viņas savu godalgu krājumu Jūdžinā vēl papildinās, jo ir pieteiktas startam arī 200 metros.

Amerikānis Grānts Holovejs otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas uzvarēja 110 metru barjerskrējienā, sasniedzot rezultātu 13,03 sekundes. Viņa tautietis Trejs Kaninghems (13,08) izcīnīja sudrabu, bet spānis Asjē Martiness nopelnīja bronzu par rezultātu 13,17 sekundes.

Fināls 110 metru barjerskrējienā

Par vienu no galvenajiem favorītiem uzskatīto ASV barjerskrējēju Devonu Alenu diskvalificēja pāragra starta dēļ, turklāt viņa kļūda nepārsniedza vienu sekundes tūkstošdaļu. Savukārt Tokijas olimpisko spēļu čempions jamaikietis Hansle Pārčments finālā neskrēja neilgi pirms starta iesildīšanās laikā gūta savainojuma dēļ.

Raiens Krouzers nodrošina uzvaru lodes grūšanā

Lodes grūšanā vīriešiem triumfēja divkārtējais olimpiskais čempions un pasaules rekordists amerikānis Raiens Krouzers ar rezultātu 22,94 metri. Sezonas līderis Krouzers savā mājas stadionā kļuva par tikai otro lodes grūdēju, kurš līdzās savam tautietim Adamam Nelsonam vīriešu sacensībās spējis uzvarēt gan olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātā.

Sudrabu nopelnīja 22,89 metrus lodi aizgrūdušais Džo Kovačs, bet par bronzas medaļnieku ar rezultātu 22,29 metri kļuva vēl viens ASV vieglatlēts Džošs Avotunde.

Keitija Nežote uzvar kārtslēkšanā

Kārtslēkšanā sievietēm uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu čempione ASV kārtslēcēja Keitija Nežote, pārvarot 4,85 metru augstumā novietotu latiņu. Tikpat augstu lēkusī ASV čempione Sandī Morisa nopelnīja sudrabu, bet par bronzas medaļnieci kļuva austrāliete Nina Kenedija ar rezultātu 4,80 metri.

Jau agrā rītā maratonistu konkurencē par pasaules čempionu kļuva Etiopijas skrējējs Tamirats Tola, finišējot pēc divām stundām, piecām minūtēm un 36 sekundēm. Uzvarētāja tautietis Mosinets Geremevs atpalika minūti un astoņas sekundes, otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas nodrošinot sudraba godalgu, bet bronzu nopelnīja Eiropas rekordists Beļģijas skrējējs Baširs Abdi, kuru no Geremeva šķīra astoņas sekundes.

Medaļnieku finišs maratonā

Tola pārsvaru pār konkurentiem sāka audzēt sešus kilometrus pirms finiša un nostiprinājās drošā vadībā.

Vēlāk rīta sesijā Gunta Vaičule nepārvarēja priekšsacīkšu pirmo kārtu skrējienā un 400 metru distances kopvērtējumā ieguva 25.vietu, paliekot pirmā aiz svītras cīņā par vietu pusfinālā.

Priekšskrējiens 400 metru distancē ar Guntas Vaičules dalību

Gunta savā skrējienā finišēja ceturtā ar rezultātu 52,21 sekunde, bet 0,03 sekundes viņu šķīra no iekļūšanas nākamajā kārtā.

Brūkas Andersenas labākais mēģinājums vesera mešanā

Vesera mešanā sievietēm uzvarēja sezonas līdere amerikāniete Brūka Andersena. Labāko rezultātu - 78,96 metrus - viņa sasniedza pēdējā mēģinājumā, bet jau pirms tā bija nodrošinājusi pirmo vietu. Sudrabu ar rezultātu 75,52 metri izcīnīja kanādiete Kamrina Rodžersa, kura šovasar tajā pašā stadionā kļuva par ASV studentu sporta (NCAA) čempioni. Bronzas godalgu nopelnīja amerikāniete Džeinija Kasanavoida, veseri aizmetot 74,86 metrus.

Finišs 10 000 metru skrējienā

Ugandietis Džošua Čeptegei veiksmīgi aizstāvēja pirms trim gadiem izcīnīto pasaules čempiona titulu 10 000 metru skrējienā, finišējot pēc 27 minūtēm un 27,43 sekundēm. Kenijas skrējējs Stenlijs Vaitaka Mburu atpalika 0,47 sekundes un kļuva par sudraba medaļnieku, bet bronzu nopelnīja čempiona tautietis Džeikobs Kiplimo, kuru no čempiona šķīra 0,54 sekundes.

Sarežģītā situācijā pasaules čempionātā sestdien nonāca Japānas delegācija, kurā atklāja septiņus Covid-19 gadījumus. Divi pozitīvie rezultāti ir maratonskrējējiem, kuru vārdus nenosauca.

Latvija pasaules čempionātā jaunnedēļ būs pārstāvēta arī šķēpmešanā ar Līnu Mūzi, Madaru Palameiku, Patriku Gailumu un Rolandu Štrobinderu, bet Arnis Rumbenieks čempionāta noslēgumā startēs 35 kilometru soļošanā.

Pasaules čempionāts ilgs līdz 24. jūlijam, piedaloties apmēram 1900 vieglatlētiem no 192 valstīm un teritorijām.