Džeksone finišēja pēc 21,45 sekundēm, kas ir pasaules čempionātos labākais sasniegums un no pasaules rekorda atpaliek 0,11 sekundes. Lai gan Džeksone startēja ceturtajā pasaules čempionātā pēc kārtas, 200 metrus viņa skrēja pirmo reizi.
Ātrāk par Džeksoni stadiona pusapli ir noskrējusi tikai nelaiķe Florensa Grifita-Džoinere 1988. gadā, kad Seulas olimpiskajās spēlēs sasniedza pasaules rekordu.
Finālskrējiens 200 metru distancē sievietēm
Sudraba godalgu nopelnīja iepriekš pasaules čempionātā zeltu 100 metru skrējienā ieguvusī Jamaikas skrējēja Šellija Anna Freizere-Praisa, kuru no Džeksones šķīra 0,36 sekundes. Savukārt bronzu ieguva līdzšinējā čempione Lielbritānijas sprintere Dina Ašere-Smita 0,55 sekundes aiz uzvarētājas.
Džeksone pasaules čempionātā Jūdžinā izcīnīja otro godalgu pēc 100 metru sprintā nopelnītā sudraba.
Vīriešiem visu pjedestālu aizņēma amerikāņi – Lailss uzvarēja pārliecinoši, finišējot pēc 19,31 sekundes, kas ir trešais visu laiku labākais rezultāts distancē
un izcilākais sasniegums pasaules čempionātos. Kenets Bednareks atpalika 0,46 sekundes un nopelnīja sudraba godalgu, bet par bronzas laureātu 18 gadu vecumā kļuvušais Erijons Naitons bija vēl 0,03 sekundes lēnāks.
Finālskrējiens 200 metru distancē vīriešiem
Lailss par vienu sekundes simtdaļu laboja Maiklam Džonsonam piederējušo ASV rekordu un visu laiku ātrāko skrējēju sarakstā atpaliek tikai no jamaikiešiem Useina Bolta (19,19) un Johana Bleika (19,26).
Nestartēja Tokijas olimpisko spēļu čempions kanādietis Andre de Grase – viņš atsauca dalību, jo nejūtas atguvis formu pēc slimošanas ar kovidu. De Grase skrēja 100 metrus, bet netika tālāk par pusfinālu. Tokijas olimpiskajās spēlēs otrais aiz de Grases finišēja Bednareks, savukārt trešais bija Lailss.
Jau vēstīts, ka kvalifikācijā šķēpmešanā vīriešiem Latvijas sportisti Patriks Gailums un Rolands Štrobinders ceturtdien sasniedza attiecīgi 13. un 15. vietu un netika finālistu ducī.
Pasaules čempionāts ASV pilsētā Jūdžinā ilgs līdz svētdienai, 24. jūlijam, piedaloties apmēram 1900 vieglatlētiem no 192 valstīm un teritorijām.