Ikauniecei-Admidiņai rekordi un 4.vieta PČ pirms pēdējās disciplīnas

Laura Ikauniece-Admidiņa sacensības septiņcīņā svētdien pasaules čempionātā Pekinā atsāka ar personisko rekordu tāllēkšanā un savu sezonā labāko rezultātu šķēpmešanā, kas ļāva pakāpties uz 4.vietu un pirms pēdējās disciplīnas pretendēt uz medaļu, liecina rīkotāju informācija. Daudzīņnieces sacensības pabeigs svētdien pēcpusdienā pēc Latvijas laika ar 800 metru skrējienu.

Dienu Ikauniece-Admidiņa sāka ar tāllēkšanā sasniegtiem 6,32 metriem, kas viņai deva 949 punktus un ļāva pakāpties uz 8.vietu ar piecu disciplīnu summā iekrātiem 4675 punktiem. Savukārt turpinājumā šķēpmešanā Ikauniece-Admidiņa bija otrā labākā dalībniece ar rezultātu 53,67 metri, nodrošinot disciplīnā 931 punktu un kopvērtējumā krājumu palielinot līdz 5606 punktiem.

Līdere ar 5706 punktiem arvien ir olimpiskā čempione Lielbritānijas daudzcīņniece Džesika Enisa-Hila, kam ar 86 punktu deficītu seko nīderlandiete Nadīne Broersena, bet vēl astoņi punkti mazāk ir Kanādas vieglatlētei Briānai Teisenai-Ītonei. Tādējādi pirms 800 metru skrējiena Ikaunieci-Admidiņu no vietas laureātu trijniekā šķir seši punkti.

Pēdējā disciplīnā Ikauniecei-Admidiņai starts līderu skrējienā paredzēts plkst. 15.01 pēc Latvijas laika.

Jau vēstīts, ka sestdien pēc četrām disciplīnām Ikauniece-Admidiņa bija 13.vietā ar 3726 punktiem. 

Pirmajā disciplīnā - 100 metru barjerskrējienā - Ikauniece-Admidiņa ar personisko rekordu finišēja pēc 13,21 sekundes, kas nodrošināja 6.vietu un 1093 punktus. Augstlēkšanā 1,77 metri deva 941 punktu un 23.vietu disciplīnā, atvirzot sportisti 15.vietā summā. Lodes grūšanā Ikauniece-Admidiņa sasniedza 12,71 metru, nopelnot 708 punktus par 29.vietu disciplīnā un atkāpjoties uz 20.vietu kopvērtējumā. Savukārt 200 metru skrējienā latviete finišēja pēc 23,97 sekundēm, kas bija piektais rezultāts ar 984 punktiem un uzlaboja pozīcijas.

Mareks Ārents sestdien kārtslēkšanā netika tālāk par kvalifikāciju dalīja 25.vietu.

Latvijas izlasē startam pasaules čempionātā, kas ilgs līdz 30.augustam, ir iekļauti deviņi sportisti. Startēs arī Madara Palameika, Sinta Ozoliņa un Rolands Štrobinders šķēpa mešanā, Aiga Grabuste tāllēkšanā, Arnis Rumbenieks 50 kilometru soļošanā, Anita Kažemāka maratonā un Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā. Čempionāta normatīvus izpildīja arī Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs maratonā, taču viņi uz Pekinu neaizbrauca gaidāmā karstuma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti