Ikauniece-Admidiņa: Vissāpīgākais ir pateikt, ka nestartēšu līdz galam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vieglatlētei Laurai Ikauniecei-Admidiņai pasaules čempionāts septiņcīņā beidzās jau pirmajā disciplīnā, jo sportiste 100 metru barjerskrējienā sestdien savainoja kājas muskuli un izstājās. Laura pirms starta bija pārliecināta par sevi un negaidīja, ka varētu gūt traumu, pēc kuras viņai ir ļoti skumji, jo iespējas turpināt sacensības skaistajā Londonas Olimpiskajā stadionā vairs nebija, informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība. 

Sacensības Olimpiskajā stadionā sākās saulainos apstākļos. Laura 100 metru barjerskrējienu sāka labi un bija starp līderēm, taču distances otrajā daļā viņas ātrums kritās un finišā Latvijas sportiste ar rezultātu 13,71 sekunde ieņēma 15. vietu. Nākamajā disciplīnā - augstlēkšanā - Laura vairs nestartēja.


 

Pirms starta sajūtas Laurai bijušas ļoti labas, un nekas neliecināja par iespēju gūt traumu. Ikauniece-Admidiņa pastāstīja, ka viņai nebija bail skriet barjeras, jo kritiens sacensībās Tallinā jau bija aizmirsts. Pirms starta sportistes izveda uz vietu, kur gaidīt startu, un Laura pieļauj, ka tur varbūt atdzisusi.

"Mēs stāvējām īsajās formiņās kādas desmit minūtes. Tur bija liels caurvējš. Pie sevis nodomāju, ka ir diezgan pavēss. Kustējāmies uz vietas, cik varējām, lai neatdzistu. Tad mūs ieveda stadionā, kur bija ļoti silts un saulains," atceras sportiste.

Skrējiena startu Laura raksturoja kā vienu no karjerā labākajiem. "Laikam tik ātri es vēl nebiju skrējusi un muskulis arī to sajuta," pastāstīja vieglatlēte. "Pirms olimpiskajām spēlēm man bija šī muskuļa problēma, bet to izārstējām.

Izskatās, ka atkal jāsāk ārstēšanās no jauna."

Laura vēl nezina, cik nopietna ir trauma, jo pagaidām nav iespēju to pārbaudīt. "Es varu pastaigāt, tāpēc domāju, ka tas nav nekas traks," viņa piebilda. "Pēc finiša es sapratu, ka augstlēkšanā vēl varētu piedalīties, bet 200 metrus es noteikti nevarētu noskriet ar šādu kāju. Tādēļ treneris uzreiz pateica, ka mēs stājamies ārā."

Ikauniece-Admidiņa bijusi gatava personiskajam rekordam 100 metru barjerskrējienā un distanci veikt ātrāk nekā 13 sekundēs. Sportiste arī uzsvēra, ka viņai vienmēr vissvarīgākais ir rezultāts.

"Brīdī, kad biju uz vidējām barjerām, sajutu asas sāpes muskulī, es vairs nevarēju kāpināt tempu," viņa teica. "Ir diezgan smagi domāt par to, cik labā formā es esmu. Biju viena no trim līderēm un biju pilnībā gatava šim startam, kam gatavojos visu gadu. Iir ļoti bēdīgi, ka nevarēšu piedalīties šajā skaistajā stadionā savā mīļākajā disciplīnā."

Pēc olimpiskajām spēlēm Laura nomainīja atspēriena kāju augstlēkšanā, ko viņa raksturoja kā savu cimperlīgāko disciplīnu. Daudzcīņniece uzskata, ka viņai būtu bijis pa spēkam rezultāts no 1,76 metriem līdz 1,80 metriem. "Esmu šogad daudz reizes gandrīz pārvarējusi 1,80 metru augstumu, bet vienmēr kāds milimetrs pieskārās, tāpēc arī nav izdevies. Zinu, ka lodes grūšanā un 200 metros esmu ļoti piestrādājusi un abās disciplīnās būtu bijis jauns personīgais [rekords]."

Ikauniece-Admidiņa bija pirmā no 12 Latvijas vieglatlētiem, kas startēja pasaules čempionātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti