Ikauniece-Admidiņa pēdējā septiņcīņas posmā izrauj bronzu

Latvijas septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa svētdien ar jaunu valsts rekordu - 6516 punktiem - izcīnīja bronzas medaļu Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notiekošajā pasaules čempionātā.

Pēdējo no septiņām disciplīnām - 800 metru distanci - Ikauniece-Admidiņa noskrēja 2:13.79 minūtēs. Tas viņai deva 910 punktus un palīdzēja pacelties kopsummā uz trešo vietu.

Ikauniece-Admidiņa ir otrā Latvijas sportiste, kura PČ tikusi pie medaļas. 2011. gadā Dienvidkorejas pilsētā Daegu bronzu tāllēkšanā izcīnīja Ineta Radeviča.

Par pasaules čempioni kļuva britu septiņcīņniece Džesika Enisa-Hila, kura izcīnīja 6669 punktus.

Intervijā Latvijas Radio Ikauniece-Admidiņa atzina, ka sacensību pirmās dienas rezultāti nav devuši gandarījumu. Tomēr otrajā dienā viņa neesot skatījusies uz sāncenšu rezultātiem un cīnījusies tikai par saviem nospraustajiem mērķiem. Ikauniece-Admidiņa norādīja, ka viens no panākuma iemesliem varētu būt laicīgā ierašanās - divas nedēļās pirms starta, jo karstums ir spiedīgs, tāpēc bijis nepieciešams laiks aklimatizācijai.

Ziņots, ka svētdien paredzētās disciplīnas Ikauniece-Admidiņa sāka ar tāllēkšanā sasniegtiem 6,32 metriem, kas viņai deva 949 punktus un ļāva pakāpties uz 8.vietu ar piecu disciplīnu summā iekrātiem 4675 punktiem. Savukārt turpinājumā šķēpmešanā Ikauniece-Admidiņa bija otrā labākā dalībniece ar rezultātu 53,67 metri, nodrošinot disciplīnā 931 punktu un kopvērtējumā krājumu palielinot līdz 5606 punktiem.

Savukārt sestdien pēc četrām disciplīnām Ikauniece-Admidiņa bija 13.vietā ar 3726 punktiem.

Pirmajā disciplīnā - 100 metru barjerskrējienā - Ikauniece-Admidiņa ar personisko rekordu finišēja pēc 13,21 sekundes, kas nodrošināja 6.vietu un 1093 punktus. Augstlēkšanā 1,77 metri deva 941 punktu un 23.vietu disciplīnā, atvirzot sportisti 15.vietā summā. Lodes grūšanā Ikauniece-Admidiņa sasniedza 12,71 metru, nopelnot 708 punktus par 29.vietu disciplīnā un atkāpjoties uz 20.vietu kopvērtējumā. Savukārt 200 metru skrējienā latviete finišēja pēc 23,97 sekundēm, kas bija piektais rezultāts ar 984 punktiem un uzlaboja pozīcijas.

Mareks Ārents sestdien kārtslēkšanā netika tālāk par kvalifikāciju dalīja 25.vietu.

Latvijas izlasē startam pasaules čempionātā, kas ilgs līdz 30.augustam, ir iekļauti deviņi sportisti. Startēs arī Madara Palameika, Sinta Ozoliņa un Rolands Štrobinders šķēpa mešanā, Aiga Grabuste tāllēkšanā, Arnis Rumbenieks 50 kilometru soļošanā, Anita Kažemāka maratonā un Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā. Čempionāta normatīvus izpildīja arī Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs maratonā, taču viņi uz Pekinu neaizbrauca gaidāmā karstuma dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti