Ikauniece-Admidiņa Eiropas čempionātā iegūst 6.vietu septiņcīņā

Laura Ikauniece-Admidiņa piektdien Šveicē finišēja 6.vietā septiņcīņā Eiropas čempionātā vieglatlētikā, liecina rīkotāju informācija. Pēdējā disciplīnā - 800 metru skrējienā - Ikauniece-Admidiņa pakāpās kopvērtējumā vienu pozīciju augstāk.

Divas dienas ilgušajās sacensībās Ikauniece-Admidiņa nodrošināja 6310 punktus. Par Eiropas čempioni ar 6551 punktu otro reizi pēc kārtas kļuva francūziete Antuanete Nana Džimu, kura bija līdere arī pirms 800 metru skrējiena, bet sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi Nīderlandes vieglatlēte Nadine Broersena (6498 punkti) un beļģiete Nafisatu Tiama (6423).

Ikauniece-Admidiņa 800 metru skrējienā finišēja pēc divām minūtēm un 16,90 sekundēm, kas daudzcīņniecei ļāva ar disciplīnā 11. rezultātu nodrošināt 866 punktus.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Ikauniece 2012.gadā kļuva par sudraba laureāti, taču Šveicē viņa startēja pēc muguras muskuļu savainojuma, ko guva pēdējos treniņos pirms sacensībām, lsm.lv informēja Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV). Sportiste sociālajos tīklos pavēstīja, ka tikai LOV ārstu un fizioterapeitu centieni viņai saglabāja izredzes tikt līdz sacensību finišam.

Iepriekš sestajā disciplīnā - šķēpmešanā - Ikauniecei-Admidiņai katrs nākamais metiens bija tālāks, un ar trešo mēģinājumu viņa sasniedza 51,30 metrus, kas ļāva nopelnīt 885 punktus. Labākā bija Nana Džimu ar rezultātu 54,18 metri, savukārt Ikauniece-Admidiņa disciplīnā ieņēma 5.vietu.

Daudzcīņnieces piektdien vispirms sacentās tāllēkšanā, kur Ikauniecei-Admidiņai visi trīs lēcieni bija tālāki par sešiem metriem, bet pēdējā mēģinājumā viņa sasniedza savu sezonas labāko rezultātu - 6,20 metrus - un nodrošināja 912 punktus, kas disciplīnā bija piektais labākais sasniegums. Pēc piecām disciplīnām Ikauniece-Admidiņa bija devītā.

Pēc sacensību pirmās dienas četrām disciplīnām Ikauniece-Admidiņa bija desmitā. Arī pēc ceturtdien pirmās disciplīnas - 100 metru barjerskrējiena - viņa ieņēma 10. vietu ar rezultātu 13,61 sekunde, kas deva 1034 punktus. Latvietes rezultāts augstlēkšanā rezultāts bija 1,82 metri, kas nodrošināja 1003 punktus un ļāva sasniegt septīto pozīciju kopvērtējumā un disciplīnā dalīt 5.vietu. Ceturtdien vakara sesiju Ikauniece-Admidiņa sāka lodes grūšanā, kur palika priekšpēdējā 22.vietā ar rezultātu 12,58 metri un 700 punktiem. Kopvērtējumā ar 2737 punktiem Latvijas sportiste tobrīd atkāpās uz 12.vietu. Ceturtdien pēdējā startā 200 metru distancē Ikauniece-Admidiņa sasniedza desmito labāko rezultātu, finišējot pēc 24,75 sekundēm, kas bija 910 punktu vērtē.

Jau vēstīts, ka priekšsacīkstes piektdien pārvarēja Poļina Jeļizarova 3000 metru kavēkļu skrējienā un Elvijs Misāns tāllēkšanā. Fināls abiem sportistiem būs svētdien. Savukārt Dmitrijs Jurkevičs netika tālāk par priekšsacīkstēm 1500 metros un ierindojās 23.vietā.

Eiropas čempionāts Cīrihē beigsies svētdien.