IAAF vieglatlētikā veidos neatkarīgu antidopinga tribunālu

Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) cīņai pret dopingu plāno decembrī izveidot neatkarīgu antidopinga tribunālu, kas izskatīs sportistu pārkāpumus, pavēstīja IAAF prezidents Sebastjans Ko. Viņš ir apņēmies atjaunot vieglatlētikas reputāciju, kas cietusi dopinga un amatpersonu iespējamās korupcijas dēļ.

IAAF nostiprinās sistēmā vājās vietas, kas varētu radīt iespējas izspiešanai neatkarīgi no tā, vai tās tiktu izmantotas, sacīja Ko. Cīņai pret dopingu izveidos neatkarīgu nodaļu, kurā darbosies arī neatkarīgs tribunāls, kas spriedīs par starptautiska līmeņa sportistu un viņu palīgu pārkāpumiem.

"Mēs varēsim no nacionālajām federācijām pārņemt izmeklēšanu," teica IAAF prezidents.

Francijā likumsargi apstiprināja, ka bijušo IAAF prezidentu Laminu Diaku un viņa juristu Habibu Sisi novembra sākumā aizturēja aizdomās par korupciju. Abus apsūdz par apmēram viena miljona eiro kukuļa saņemšanu no Krievijas Vieglatlētikas federācijas par šīs valsts sportistu pārkāpumu piesegšanu. Diaku apsūdz korupcijā un naudas atmazgāžanā, bet viņa juristu - korupcijā. Gan Diaku, gan Sisi atbrīvoja pret drošības naudu.

Ar saviem izmeklēšanas rezultātiem par Krievijas vieglatlētu pārkāpumiem pirmdien solīja iepazīstināt Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti