IAAF vēl 11 Krievijas vieglatlētiem ļauj startēt kā neitrāliem sportistiem

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) otrdien paziņojusi, ka tā atļauj 11 Krievijas vieglatlētiem turpmākajās sacensībās startēt kā neitrālajiem sportistiem.

Tiek vēstīts, ka sportisti atbilstot visiem nepieciešamajiem kritērijiem, tāpēc IAAF valde lēmusi atļaut viņiem piedalīties 27.septembrī Dohā gaidāmajā pasaules čempionātā.

Atļauju no IAAF saņēma sešas sievietes - Ksenija Aksjonova (400 metru skriešana), Irina Ivanova (kārtslēcēja), Sardana Trofimova (maratons), Anna Tropina (3000 metru šķēršļu skrējiens), Jūlija Turova (20 kilometru soļošana) un Natālija Aksenova (augstlēkšana). Tikmēr starp vīriem tie bija - Mihails Akimenko (augstlēkšana), Vladislavs Panasenkovs (šķēpmešana), Dmitrijs Sorokins (trīssoļlēkšana), Anatolijs Ribakovs (5000 un 10 000 metru skriešana) un Konstantīns Šabanovs (110 metru barjerskriešana).

Līdz ar šiem vieglatlētiem, IAAF pēc Krievijas dopinga skandāla nu jau attaisnojusi 128 lielvalsts sportistu vārdus, kuri sacensībās drīkst startēt kā neitrāli atlēti. Vienam sportistam šādas tiesības atņemtas, bet vēl 58 saņēmuši atteikumus.

IAAF gan vēl lems vairs ļaut piedalīties Krievijas pārstāvjiem valdes sēdē, kas paredzēta 23.septembrī Dohā. Patlaban aizvien vēl tiek analizētas sportistu nodotās dopinga proves laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam.

Starptautiskās sacensībās neitrālu atlētu statusā ar sevišķu atļauju startē vien atsevišķi Krievijas sportisti. Aizliegums stājās spēkā pēc jurista Ričarda Maklarena ziņojuma Starptautiskajai antidopinga aģentūrai (WADA), kas apgalvo, ka Krievijā eksistē valsts atbalstīta dopinga programma.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Krievijas Vieglatlētikas federāciju diskvalificēja 2015.gada novembrī par plašiem dopinga pārkāpumiem.

Krievijas vieglatlētikas komandai aizliedza piedalīties 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Tajās atļāva piedalīties vienīgi ASV dzīvojošajai tāllēcējai Darjai Kļišinai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti