IAAF atstāj spēkā aizliegumu Krievijas vieglatlētiem piedalīties starptautiskās sacensībās

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) piektdien Vīnē nolēma atstāt spēkā aizliegumu Krievijas vieglatlētiem arī turpmāk piedalīties starptautiskās sacensībās, vēstīja "Sky News". Tas gan neizslēdz iespēju Krievijas vieglatlētiem iekļūt Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieku vidū, jo lēmumu par augustā paredzētajām sacensībām nākamnedēļ pieņems Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

IAAF padome Austrijas galvaspilsētā uzklausīja pētniecības grupas ziņojumu, kas pauda viedokli, ka Krievijas vieglatlētikā arvien ir nopietnas dopinga problēmas. 

Starptautiskās federācijas lēmums liegs Krievijas izlasei jūlijā startēt Eiropas čempionātā Amsterdamā, tomēr nav izslēgta iespēja, ka SOK 21.jūnijā varētu pieņemt lēmumu, kas vismaz daļai Krievijas vieglatlētu pavērtu iespēju startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) ziņojuma par valsts atbalstītu koruptīvu dopinga sistēmu Krievijā IAAF pērn novembrī atstādināja Krievijas sportistus no dalības starptautiskās sacensībās. Krievijas vieglatlētu starptautisko diskvalifikāciju IAAF pagarināja martā.

Savukārt jūnijā publicētajā WADA ziņojumā tika vēstīts par Krievijas drošības dienestu draudiem dopinga kontroles veicējiem, kā arī par vairāku Krievijas sportistu deklarēto atrašanās vietu militārās pilsētās, kur nav iespējams iekļūt dopinga kontroles veikšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti