Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Rallija stūrmanis Krišjānis Caune

Vieglatlētika. Sporta manēža un jaunā halle Rīgā.

Hokeja čempionāta dēļ pagaidām atstāj vieglatlētus bez jaunām mājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas nacionālā sporta manēža ir vienīgā vieta, kur gada aukstajos mēnešos ar vieglatlētiku ir iespējams nodarboties gan bērniem, gan profesionāļiem, gan senioriem. Jauna manēža tika solīta, bet… prioritāte šobrīd 2021. gadā gaidāmais  pasaules čempionāts hokejā.

Tā tiešām ir vienīgā vieta Latvijas galvaspilsētā, kur ziemā trenēties vieglatlētiem. Vakaros, kad pulkstenis rāda 17, manēža ir cilvēku pārpilna. Tik pilna, ka tas vairs nav smieklīgi, jo treneri dara tikai to, ko var izdarīt, nevis, ko vajag izdarīt,” “Sporta studijai" atklāj Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerāldirektors Dmitrijs Miļkevičs.

Arī “Sporta studija” pārliecinājās - tiešām, 1965. gadā celtā ēka plkst. 17.00 ir pārbāzta ar sportistiem – pārsvarā, protams, ar bērniem – daļa no viņiem spiesta trenēties gaiteņos vai pat tam nepiemērotās telpās.

Glābējzvanu vieglatlēti sadzirdēja 2015. gadā, kad apstiprinātajā Daugavas stadiona projektā tika iekļauta vieglatlētikas manēža.

Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Miļkevičs rāda dokumentu, kurā skaidri uzrakstīts, ka Daugavas stadiona manēža tiks uzcelta līdz 2020. gada jūnijam. Tā bija otrā prioritāte aiz stadiona tribīnēm. Tomēr šobrīd termiņš pārcelts uz 2022. gadu.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs sarunā ar “Sporta studiju” uzsver, ka dzīve ievieš savas korekcijas, un galvenais termiņu pārcelšanas iemesls ir 2021. gadā gaidāmais pasaules čempionāts hokejā. Svarīgs notikums, nozīmīgs, tādēļ prioritātes tika pārplānotas.

Miļkevičs ir nedaudz izbrīnīts, ka par prioritāti ir uzlikts hokejs, hokeja arēna un arī multifunkcionālās arēnas būvniecība, kur trenēties arī florbolā, bet vieglatlētikai vēl joprojām jaunu māju nav.

Nacionālās sporta bāzes “Daugavas stadions” valdes loceklis Elmārs Martinsons “Sporta studijai” ieskicē, kā varētu izskatīties vieglatlētikas manēža, taču Vieglatlētikas savienībai pret dažiem no plāniem ir būtiski iebildumi. Tiesa gan, tiek solīts, ka līdz būvniecības sākšanai viss tiks apspriests un “vakardienas” šajā sporta infrastruktūras būvē nebūšot.

Svarīgs un iespējams pats svarīgākais faktors ir tas, ka pēc Daugavas stadiona tribīņu uzbūvēšanas un apkārtējās pilsētvides sakārtošanas projekta turpmākajai īstenošanai atlikuši vien 20 miljoni eiro.

Martinsons norāda, ka no šiem 20 miljoniem prioritāri līdz 2020. gadam jābūt gatavai hokeja treniņu arēnai. Un šajā summā atsevišķas vieglatlētikas manēžas būvniecībai naudas nepietiktu.

Protams, Rīgai ar skaudību jāraugās uz ziemeļiem – Igaunijas galvaspilsētā Tallinā ir trīs vieglatlētikas manēžas, piemēram,  Audentes sporta kompleksā ikdienā trenējas Laura Ikauniece. Igauņi sporta kompleksus uzcēluši gan par privāto sponsoru, gan par valsts un pašvaldības līdzekļiem.

Rīgas domes pārstāvji kopā ar Vieglatlētikas savienības darbiniekiem jau apciemojuši visas Tallinas manēžas un plāno celt vieglatlētikas manēžu Anniņmuižā. Šobrīd gan viss ir iestrēdzis, tomēr Rīgas domnieki sola šī gada laikā izstrādāt projektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti