Garo distanču skrējēja Prokopčuka iegūst 11. vietu 10 000 metru distancē EČ

Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka otrdien ieguva 11. vietu 10 000 metru distancē Šveices pilsētā Cīrihē notiekošajā Eiropas čempionātā (EČ) vieglatlētikā, liecina organizatoru informācija.

Prokopčuka finišēja 11. vietā ar savu sezonas labāko rezultātu - 32 minūtes un 34,03 sekundes. Pēc noskrietiem 7000 metriem Latvijas sportiste bija sacensību līdere, bet skrējiena beigās neizdevās noturēties līderu grupā.

Zeltu izcīnīja Lielbritānijas sportiste Džo Peivija (32:22,39), bet sudrabs un bronza tika Francijas skrējējām - attiecīgi Klemenai Kalvinai (32:23,58) un Lailai Trabī.

Pēdējo reizi Eiropas čempionātā Prokopčuka startēja 2006. gadā Gēteborgā, kad ieguva sesto vietu 10 000 metros ar jaunu Latvijas rekordu - 30 minūtes un 38,78 sekundes, kas joprojām nav pārspēts. Pēc tam skrējēja vairāk pievērsās garākām distancēm un startiem ārpus stadiona.

Tāllēkšanā sievietēm ar kvalifikācijā sesto labāko rezultātu finālā iekļuva Aiga Grabuste, sasniedzot rezultātu 6,65 metri. Finālā cīņu turpinās 12 labākās, bet Grabuste bija viena no sešām dalībniecēm, kas sasniedza kvalifikācijas normu 6,65 metrus. Tālāk par priekšsacīkstēm netika Lauma un Māra Grīvas. Lauma Grīva ar rezultātu 6,14 metri ieņēma 23.vietu 28 dalībnieču konkurencē, savukārt Māra Grīva palika bez rezultāta.

Jau vēstīts, ka priekšsacīkstes šķēpmešanā otrdien pārvarēja Sinta Ozoliņa un Madara Palameika, kā arī tālāk par pirmo kārtu tika Jānis Baltušs 400 metru barjerskrējienā un Ronalds Arājs 100 metru sprintā.

Eiropas čempionāts ilgs līdz svētdienai.