Francijas kārtslēcējs Lavilenī triumfē trešajā Eiropas čempionātā pēc kārtas

Francūzis Reno Lavilenī sestdien Cīrihē izcīnīja zelta medaļu kārtslēkšanā un kontinenta meistarsacīkstēs palika nepārspēts trešo reizi pēc kārtas, liecina rīkotāju informācija. Latvijas vieglatlētiem sestdien starti nav paredzēti.

Londonas olimpisko spēļu čempions Lavilenī Eiropas zeltu nodrošināja ar rezultātu 5,90 metri. Sudrabu izcīnīja polis Pavels Vojcehovskis, kurš pārlēca 5,70 metrus, bet par bronzas laureātiem ar tādu pašu rezultātu kļuva Čehijas kārtslēcējs Jans Kudlička un uzvarētāja tautietis Kevins Menaldo, kuriem bija vairāk veiktu mēģinājumu.

Nodrošinājis uzvaru, Lavilenī trīsreiz neveiksmīgi mēģināja pārlēkt 6,01 metra augstumā novietotu latiņu, cenšoties sasniegt Eiropas čempionātu rekordu.

Šveicē startēja arī Latvijas kārtslēcēji Mareks Ārents un Pauls Pujāts, taču kvalifikācijā abi palika bez rezultāta un finālā netika.

Latvijas vieglatlēti startēs Eiropas čempionāta noslēgumā svētdien. Valērijs Žolnerovičs skries maratonu, Ansis Brūns savā pirmajā Eiropas čempionātā startēs šķēpmešanas finālsacensībās, Poļina Jeļizarova startēs 3000 metru kavēkļu skrējiena finālā, bet kontinenta meistarsacīkšu debitants Elvijs Misāns cīnīsies tāllēkšanas finālsacensībās.