Favorīti paliek bez zelta 4x100 metru stafetēs. Pasaules čempionāta vieglatlētikā dienas notikumi

Mājinieces ASV sprinteres sieviešu konkurencē un Kanāda vīriešiem sestdien pasaules čempionātā vieglatlētikā uzvarēja 4x100 metru stafetē, atstājot bez triumfa lauriem par galvenajiem titula pretendentiem uzskatītās komandas.

Vīriešiem 4x100 metros triumfēja Ārons Brauns, Džeroms Bleiks, Brendons Rodnijs un Andre de Grase, finišējot pēc 37,48 sekundēm. Otrie 0,07 sekundes vēlāk finišu sasniedza amerikāņi, kam ne tik labi veicās stafetes maiņās un bija vien jāsamierinās ar sudrabu, bet bronzu nodrošināja briti 0,35 sekundes aiz uzvarētājiem.

4x100 metru stafetes fināls vīriešiem

Amerikāņiem gan nācās iztikt bez pasaules čempiona 100 metros Freda Kērlija, kuru stafetei nepieteica savainojuma dēļ, tomēr sastāvs mājiniekiem tāpat bija izcils. Iepriekšējā pasaules čempionātā uzvarējušais Kristians Koulmens, Jūdžinā par pasaules čempionu 200 metros kļuvušais Noa Lailss, sezonā TOP10 rezultātu pasaulē sasniegušais Elija Hols un nule kā par sudraba laureātu 100 metros kļuvušais Mārvins Breisijs tomēr nespēja apsteigt kanādiešus, kam lieliski pēdējo posmu veica de Grase.

Čempionāts līdz priekšpēdējai dienai de Grasem bija neveiksmīgs, jo pēc kovida pārslimošanas viņš 100 metros netika tālāk par pusfinālu un atsauca dalību 200 metros, kur pērn kļuva par olimpisko čempionu.

4x100 metru stafetes fināls sievietēm

Sievietēm 4x100 metru stafetē nepārspētas palika amerikānietes Melisa Džefersone, Ebija Steinere, Dženna Prandīni un Tvaniša Perija ar rezultātu 41,14 sekundes. Iepriekš individuālajās sprinta disciplīnās dominējušās Jamaikas skrējējas ne tik labi darbojās stafetes maiņās un finišā atpalika 0,04 sekundes, nopelnot sudrabu, savukārt Vācijas kvartets līksmoja par bronzu 0,89 sekundes aiz uzvarētājām.

Rezultāti apliecināja, ka stafetes nav vienkārši individuālo dalībnieku ātruma vai rezultātu summa. Amerikāņi iepriekš pasaules čempionātā izcīnīja visas medaļas 100 metru un 200 metru distancē, savukārt jamaikietēm stafetē startēja visas trīs sprinteres, kuras pirms nedēļas aizņēma pjedestālu 100 metru skrējienā.

Šķēpmešanā čempiona titulu nosargāja Grenādas vieglatlēts Andersons Pīterss ar 90,54 metrus tālu metienu.

Sudraba medaļa par sasniegtiem 88,13 metriem nonāca Tokijas olimpisko spēļu uzvarētāja indieša Nīradža Čopras īpašumā, savukārt par bronzas laureātu kļuva Čehijas šķēpmetējs Jakubs Vadlejhs ar rezultātu 88,09 metri. Sezonas līderis Pīterss trijos no sešiem mēģinājumiem šķēpu raidīja aiz 90 metru atzīmes.

Andersona Pītersa labākais mēģinājums šķēpmešanas finālā

Fināls šķēpmešanā notika bez Latvijas vieglatlētu dalības, jo Patriks Gailums un Rolands Štrobinders netika tālāk par priekšsacīkstēm

Trīssoļlēkšanā ar sezonā labāko rezultātu pasaulē - 17,95 metri - zelta godalgu pārliecinoši nopelnīja olimpiskais čempions portugālis Pedro Pičardo.

Pedro Pičardo nodrošina uzvaru trīssoļlēkšanā

Sudraba medaļnieks un pasaules rekordists telpās Burkinafaso trīssoļlēcējs Igs Fabriss Zango sasniedza 17,55 metrus, savukārt bronza nonāca olimpiskā sudraba laureāta Ķīnas vieglatlēta Jamina Džu īpašumā par 17,31 metru tālu lēcienu.

Kenijietis Emanuels Kipkurui Korirs izcīnīja pasaules čempiona titulu 800 metru skrējienā,

finišu sasniedzot pēc minūtes un 43,71 sekundes. Kenijas skrējēji 800 metros ir uzvarējuši četrās pēdējās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas un pērn Tokijā nepārspēts palika Korirs, tomēr pasaules čempionātos Kenijas skrējēji nebija uzvarējuši kopš 2015.gada.

Finālskrējiens 800 metru distancē

Alžīrietis Džamels Sedžati mērķa līniju šķērsoja 0,43 sekundes vēlāk un nopelnīja sudrabu, bet par bronzas laureātu kļuva pirms mēneša tajā pašā stadionā Jūdžinā ASV studentu sporta (NCAA) čempionātā uzvarējušais Kanādas skrējējs Marko Arops, kuru no uzvarētāja šķīra 0,57 sekundes.

Dāmām zelta medaļu 5000 metru skrējienā izcīnīja Tokijas olimpiskās bronzas īpašniece etiopiete Gudafa Cegaja

ar rezultātu 14 minūtes un 46,29 sekundes. Sudraba medaļniece Kenijas skrējēja Beatrise Čebeta finišēja 0,46 sekundes vēlāk, bet bronzu nodrošināja uzvarētājas tautiete Davita Sejauma, kura čempionei zaudēja 1,07 sekundes.

Fināls 5000 metru skrējienā sievietēm

Desmitcīņā pēc pirmajām piecām disciplīnām līderis ir ASV studentu sporta čempions Puertoriko vieglatlēts Aidens Ovenss-Delerme ar 4606 punktiem, kas viņam par 121 punktu ļauj apsteigt tuvāko konkurentu kanādieti Pīrsu Lepāžu. Pēc ceturtās disciplīnas - augstlēkšanas - vadībā bija Damjēns Vorners, bet Kanādas olimpiskajam čempionam diena beidzās ar izstāšanos 400 metru skrējienā krampju dēļ.

Medaļu ieguvēji desmitcīņā kļūs zināmi svētdien pēc vēl piecām disciplīnām.

Latviju pasaules čempionātā vēl pārstāvēs Arnis Rumbenieks, kam starts 35 kilometru soļošanā būs svētdien.

Pasaules čempionāts Jūdžinā ilgs līdz svētdienai, piedaloties apmēram 1900 vieglatlētiem no 192 valstīm un teritorijām.