Etiopiete Gebreslase pasaules čempionātā vieglatlētikā uzvar maratonā

Etiopijas skrējēja Getitoma Gebreslase pirmdien pasaules čempionātā vieglatlētikā uzvarēja maratonā sievietēm.

Uzvarētāja finišēja pēc divām stundām, 18 minūtēm un 27 sekundēm, gūstot lielāko panākumu kopš triumfa pērnajā Berlīnes maratonā. Gebreslases rezultāts ir labākais pasaules čempionātu vēsturē.

Uzvarētājas Getitomas Gebreslases finišs

Kenijas skrējēja Džudita Džeptuma Korira izcīnīja sudraba medaļu. Korira pavasarī ar sacensību rekordu kļuva par Parīzes maratona uzvarētāju, bet pasaules čempionātā pēdējos kilometros nenoturējās līdzi Gebreslasei un finišā atpalika deviņas sekundes.

Izraēlas maratoniste Lona Čemtai Salpetera nodrošināja bronzas medaļu, finišējot divas minūtes un septiņas sekundes pēc uzvarētājas.

Vēlāk rīta cēlienā sacensības turpinās arī septiņcīņnieces, kam sacensības noslēgsies vakarā ar 800 metru skrējienu. Vakara sesijā, kas risināsies otrdienas rītā pēc Latvijas laika, noskaidros medaļu ieguvējus vēl piecās disciplīnās. Medaļu ieguvējus dienas beigās noteiks augstlēkšanā un 3000 metru kavēkļu skrējienā vīriešiem, kā arī trīssoļlēkšanā un 1500 metru distancē sievietēm.

Latvijas vieglatlētiem nākamais starts būs šķēpmešanā, kur ceturtdienas naktī kvalifikācijā sievietēm startēs Līna Mūze, un Madara Palameika, savukārt dienu vēlāk par vietu finālā cīnīsies Patriks Gailums un Rolands Štrobinders. Arnis Rumbenieks čempionāta noslēgumā startēs 35 kilometru soļošanā.

Pasaules čempionāts ASV pilsētā Jūdžinā ilgs līdz 24. jūlijam, piedaloties apmēram 1900 vieglatlētiem no 192 valstīm un teritorijām.