Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās pulcēs teju 600 dalībniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Nedēļas nogalē Gēteborgā notiks Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās. Eiropas čempionāta saimnieki jau trešo reizi būs zviedri. Čempionāts kopumā pulcēs gandrīz 600 dalībnieku.

Abas iepriekšējās reizes arī latviešu vieglatlēti Gēteborgā ir guvuši teicamus panākumus. 1974. gadā bronzas medaļu kārtslēkšanā izcīnīja Jānis Lauris, bet pēc desmit gadiem - 1984. gadā Jānis Bojārs otro reizi kļuva par Eiropas čempionu lodes grūšanā.

Piektdien Zviedrijas pilsētā Gēteborgā sāksies Eiropas čempionāts vieglatlētikā telpās. Tajā būs pārstāvētas 47 valstis, kopumā pulcējot gandrīz 600 dalībnieku.

Sākotnēji bija plānots, ka 32. Eiropas telpu čempionātā Latvijas valsti pārstāvēs desmit sportisti, kas būtu mūsu lielākais rādītājs šo čempionātu vēsturē. Taču šonedēļ par karjeras beigām paziņoja Staņislavs Olijars un viņš čempionātā nepiedalīsies. Sportista māte un trenere Ludmila Olijare izteicās, ka faktiski Staņislavs karjeru bija noslēdzis jau krietnu laiciņu atpakaļ, taču viņš bija izpildījis normatīvu Eiropas čempionātam un bija plānojis piedalīties. Tad radās problēmas ar lidmašīnas biļetēm, jo samērā liela to cenas daļa bija jāsedz viņam pašam, ko Staņislavs nevar atļauties. Tāpat Olijare atklāja, ka dēls pašlaik palīdz viņai trenēt jaunos vieglatlētus un darbs viņam ļoti patīkot.

Līdz ar to Eiropas čempionātā Gētebrorgā startēs deviņi Latvijas atlēti. Mūsu lielākās cerības varētu būt Poļina Jeļizarova un Laura Ikauniece. Ikauniecei starts pieccīņā jau šodien, un viņas treneris Andis Autrups norāda, ka Laura vēl cīnās ar saaukstēšanās sekām.

Garo distanču skrējēja Poļina Jeļizarova pārsvarā startē 3000 metru šķēršļu skrējienā un sev piederošo Latvijas rekordu pusgada laikā viņa ir labojusi par pusminūti. Jeļizarova šajā ziemā mērķtiecīgi trenējusi ātruma īpašības, un Gēteborgā viņa centīsies uzstādīt personisko rekordu  1500 metros. Ja neizdosies tikt finālā, tad Jeļizarova mēģinās pieteikt dalību arī divreiz garākā distancē, tā ir iecerējis viņas treneris Viktors Lācis.

2002. gadā bija pēdējā reize, kad šādā turnīrā Latvija izcīnīja medaļu. Toreiz Staņislavs Olijars ieguva bronzas godalgu. Savukārt pēdējā čempionātā pirms diviem gadiem Parīzē tāllēcējs Elvijs Misāns izcīnīja 10.vietu, bet tāllēcēja Lauma Grīva finišēja 11. pozīcijā.