Sporta ziņas

Ārzemju komandu iespēja ierasties Latvijā, neievērojot 14 dienu pašizolēšanos

Sporta ziņas

Rogainings

Jāņa Lūša piemiņas kauss šķēpmešanā

Čakšs un lietuviete Jasūnaite uzvar Jāņa Lūša piemiņas sacensībās šķēpmešanā

Gatis Čakšs un Lietuvas šķēpmetēja Liveta Jasjūnaite sestdien Jelgavā uzvarēja tradicionālajā Jāņa Lūša kausa izcīņā, kas pirmoreiz tika rīkota leģendārā vieglatlēta piemiņai, liecina organizatoru informācija. Sacensības risinājās Zemgales olimpiskā centra stadionā, kam piešķīra Jāņa Lūša vārdu.

Vīriešiem Čakss attaisnoja galvenā favorīta statusu, veiksmīgākajā mēģinājumā raidot šķēpu 79,88 metrus. Otro vietu ar sasniegtiem 76,73 metriem ieguva Jānis Svens Grīva, bet uz pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Matīss Velps ar rezultātu 73,52 metri.

Jasūnaitei uzvaru nodrošināja 59,13 metrus tāls metiens, savukārt otro vietu nopelnīja Jāņa Lūša kausa septiņkārtējā ieguvēja Madara Palameika ar rezultātu 58,68 metri. Pašreizējā Latvijas sieviešu šķēpmešanas līdere Līna Mūze šoreiz bija trešā ar rezultātu 58,42 metri. 

Palameika pēc sacensībām intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka sektorā viņai šosezon bija vislabākās sajūtas un vieglatlēte beidzot bija gatava mest tālāk nekā 60 metrus. Tomēr šķēps Madarai īsti neklausīja, tādēļ iecerētais mērķis palika nesasniegts. 

Savukārt Čakšs, kurš šosezon iepriekšējās trijās sacensībās visos mēģinājumos meta tālāk nekā 80 metrus, bija priecīgs par uzvaru, bet atzina, ka nākamreiz gribētu sasniegt labāku rezultātu.

Latvijas šķēpmetēju kluba vadītājs Gints Palameiks pastāstīja, ka sacensības izdevās, lai arī ne visi rezultāti atbilda cerētajam. Taču sezona visiem sportistiem ir izvērtusies sarežģīta, tādēļ Palameiks cer, ka nākamgad rezultāti būs labāki.

U-20 vecuma šķēpmetēju konkurencē uzvarēja Artis Čakšs (62,59 metri) un Veronika Lisovska (42,87 metri).

Visa kaluma olimpisko medaļu īpašnieks Lūsis 2020.gada aprīlī devās mūžībā. Viņa vārdā nosauktās sacensības notiek kopš 1995.gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti