Bubka un Ko pārliecināti par panākumiem IAAF prezidenta vēlēšanās

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidenta amata kandidāti Sergejs Bubka un Sebastjans Ko pirms trešdien Pekinā paredzētajām vēlēšanām ir pārliecināti par savām izredzēm, taču abām vieglatlētikas leģendām jārēķinās, ka panākuma gadījumā gaida nopietni izaicinājumi.

IAAF prezidentu vēlēs 214 nacionālās federācijas, lai atrastu piemērotāko aizstājēju Laminam Diakam, kurš pēc 16 gadu darba 82 gadu vecumā pametīs organizācijas prezidenta krēslu. Vieglatlētika atšķirībā no futbola ir vērienīgākais sporta veids olimpiskajās spēlēs, taču finansiāli ne tuvu pasaulē nav smagsvara pozīcijā.

Vieglatlētikas apskatnieki uzskata, ka abu pretendentu izredzes ir pietiekami nopietnas, lai kādam atvēlētu droša favorīta lomu. 58 gadus vecais Ko nedēļas sākumā teica, ka ir pārliecināts par pietiekamu atbalstu ievēlēšanai amatā, savukārt Bubka apšaubīja konkurenta apgalvojumus, sakot, ka tiem nav pietiekama pamata. Taču abu pretendentu sāncensība ir pietiekami toleranta, lai neiegūtu negatīvu pieskaņu.

Neatkarīgi no tā, kurš kandidāts kļūs par IAAF prezidentu, uzvarētāju gaida nopietns izaicinājums, jo vieglatlētiku pēdējās nedēļās satricinājušas nopietnas dopinga apsūdzības Lielbritānijas avīzē "The Sunday Times" un Vācijas televīzijā ARD. Abi mediji vēstīja, ka no 2001. līdz 2012.gadam vairāk nekā 800 vieglatlētiem bija aizdomīgas dopinga analīzes.

Ko vētraini kritizēja medijus par, viņaprāt, neobjektīvo atspoguļojumu, savukārt Bubka bija piesardzīgāks, aicinot IAAF savlaicīgi meklēt dopinga jautājumu risinājumu.

Abu kandidātu priekšvēlēšanu programmas ir ļoti līdzīgas, un būtiskākā atšķirība ir tieši antidopinga jomā. Ko vēlas panākt vieglatlētikā neatkarīgas dopinga institūcijas izveidošanu, bet 51 gadu vecais Bubka uzskata par lietderīgāku uzlabot sadarbību ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA).

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis aģentūrai LETA sacīja, ka LVS vēlēšanās atbalstīs Bubku. Vairāku nacionālo federāciju pārstāvji ir pauduši atbalstu vienam, vai otram pretendentam, bet bez skaidra vairākuma. 

Ukrainis Bubka vieglatlēta karjerā 35 reizes laboja pasaules rekordu kārtslēkšanā, sešas reizes pēc kārtas kļuva par pasaules čempionu un viņa rēķinā ir arī 1988.gada Seulas olimpisko spēļu zelta medaļa. Savukārt Ko ir divkārtējs olimpiskais čempions 1500 metru skrējienā bet pēc sportista gaitu beigām viņš veiksmīgi virzījis savu politiķa karjeru.

Ko pretendē tikai uz IAAF prezidenta amatu, savukārt Bubka ir gatavs ieņemt arī viceprezidenta krēslu, ja vēlēšanu iznākums cīņā par galveno mērķi nebūs viņam labvēlīgs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti