Boltam triumfs sprinta stafetē nodrošina vēsturisku 3x3 olimpisko zeltu

Useins Bolts pēc Jamaikas uzvaras 4x100 metru stafetē piektdien kļuva par pirmo skrējēju, kam trijās olimpiskajās spēlēs izdevies izcīnīt pa trim olimpiskajām zelta medaļām, liecina organizatoru informācija. Izcilais Jamaikas sprinteris iepriekš teica, ka Rio būs pēdējais viņa olimpiskais starts.

Jamaikas kvartets, kurā startēja arī Asafa Pauels, Johans Bleiks un Nikels Ešmīds, finišēja pēc 37,27 sekundēm, taču jo pārliecinošāku uzvarētāju pārsvaru panāca 29 gadus vecais Bolts pēdējā stafetes posmā. Otro vietu ar rezultātu 37,60 sekundes izcīnīja Japānas sprinteri, par četrām sekundes simtdaļām apsteidzot bronzas medaļniekus kanādiešus. Sākotnēji trešajā vietā finišējušos ASV skrējējus tāpat kā Trinidadas un Tobago kvartetu diskvalificēja.

Bolts Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs tāpat kā Londonā un Pekinā uzvarēja gan 100 metru un 200 metru distancē, gan sprinta stafetē.

Pirms olimpiskā starta Bolts teica, ka grib sporta vēsturē nostāties blakus tādām leģendām kā nelaiķim bokserim Muhamedam Ali un Brazīlijas futbola slavenībai Pelem. "Ceru, ka pēc šīm spēlēm es būšu šajā plauktiņā," sacīja Bolts.

Pa deviņām olimpiskajām zelta medaļām vieglatlētikā ir arī amerikānim Karlam Lūisam un somam Pāvo Nurmi. Savukārt trīsreiz 4x100 metru stafetē vēl ir uzvarējis tikai ASV skrējējs Frenks Vaikofs no 1928. līdz 1936.gadam.