Boltam 200 metros trešais pasaules čempiona tituls pēc kārtas

Jamaikas sprinteris Usains Bolts sestdien Maskavā izcīnīja otro zelta medaļu un trešajā pasaules čempionātā pēc kārtas uzvarēja 200 metru skrējienā, informēja organizatori. Bolts "Lužņiki" stadionā iepriekš palika nepārspēts arī 100 metru distancē.

Bolts finālā uzvarēja pārliecinoši ar sezonas labāko rezultātu 19,66 sekundes, lai gan pēdējos desmitus metru veica bez maksimālas atdeves. Bolta tautietis Vorens Veirs ar personisko rekordu 19,79 sekundes kļuva par sudraba laureātu, bet bronzu izcīnīja amerikānis Kērtiss Mičels (20,04).

Šķēpmešanā čehs Viteslavs Veselijs čempiona titulu nodrošināja ar 87,17 metru tālu metienu un par 10 centimetriem apsteidza sudraba medaļnieku somu Tero Pitkemeki, kurš uzvarēja 2007.gada pasaules čempionātā. Pēdējā metienā bronzu ieguva mājinieks Dmitrijs Tarabins, ar rezultātu 86,23 metri apsteidzot Džūliusu Jego, kurš pretendēja kļūt par pasaules čempionātu vēsturē pirmo medaļoto Kenijas vieglatlētu ne skriešanas disciplīnās. Jego sasniedza Kenijas rekordu - 85,40 metri.

Augstlēkšanā sievietēm negaidīti triumfēja krieviete Svetlana Škoļina, kam uzvaru nodrošināja personiskais rekords 2,03 metri. Londonas olimpisko spēļu sudraba medaļniece amerikāniete Bridžeta Bareta ar 2,00 metriem vēlreiz bija otrā, savukārt līdzšinējā titula īpašniece un olimpiskā čempione Krievijas augstlēcēja Anna Čičerova dalīja bronzu ar Spānijas lēcēju Rutu Beitiju. Abas trešās vietas īpašnieces pārlēca 1,97 metrus.

Krievijas zelta medaļu krājumu papildināja skrējējas 4x400 metru stafetē, finišu sasniedzot pēc trim minūtēm un 201,9 sekundēm. Līdzšinējās čempiones amerikānietes bija otrās (3:20,41), savukārt bronza tika Lielbritānijai (3:22,61).

Amerikāniete Braiena Rolinsa spraigā finišā uzvarēja 100 metru barjerskrējienā, mērķa līniju šķērsojot pēc 12,44 sekundēm. Par sešām sekundes simtdaļām atpalika olimpiskā čempione un līdzšinējā titula īpašniece Austrālijas barjersprintere Sallija Pīrsone, bet bronzu Lielbritānijai nopelnīja Tifānija Portere (12,55).

Maratonā vīriešiem olimpiskais čempions ugandietis Stīvens Kiprotičs finišā bija ātrākais ar rezultātu divas stundas, deviņas minūtes un 51 sekunde. Bostonas un Dubaijas maratonu uzvarētājs etiopietis Lelisa Desisa atpalika 21 sekundi un nopelnīja sudrabu, savukārt viņa tautietis Tadese Tola bija vēl par 11 sekundēm lēnāks un kļuva par bronzas medaļnieku. Pirmo reizi kopš 2005.gada pasaules čempionāta laureātu trijniekā nebija neviena Kenijas maratonista.

Pasaules čempiones laurus 5000 metru skrējienā atguva Etiopijas sportiste Mesereta Defara, kura finišu sasniedza pēc 14 minūtēm un 50,19 sekundēm. Sudraba medaļniece kenijiete Mersija Čerono atpalika par 1,03 sekundēm.

Pēdējās godalgas pasaules čempionātā sadalīs svētdien.