Bijušais Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas prezidents: Krievijas dopings bija jāpiesedz sponsoru dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bijušais Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidents Lamins Diaks ceturtdien tiesā Parīzē atzina, ka piekritis piesegt Krievijas sportistu dopinga pārkāpumus un kavēt izmeklēšanu, bet pamatoja to ar nepieciešamību rūpēties par sporta veida finanšu labklājību un nepazaudēt sponsorus.

Tiesā, kas izskata viņam izvirzītās apsūdzības korupcijā, naudas atmazgāšanā un uzticības laušanā, 87 gadus vecais Diaks teica, ka pieņēma lēmumu aizkavēt 23 Krievijas sportistu diskvalifikāciju par dopinga pārkāpumiem. Senegālietis Diaks 16 gadus vadīja IAAF, kļūstot par vienu no ietekmīgākajiem līderiem sporta veidā, kas ir viens no galvenajiem elementiem olimpiskajās spēlēs.

"Galvenokārt tas [dopinga piesegšana] bija IAAF finanšu veselīguma dēļ," Diaku citēja aģentūra AFP. "IAAF finanšu veselība bija jāsargā, un es biju gatavs tādam kompromisam."

Diaks atzina, ka soda sankciju aizkavēšanas mērķis bija ļaut dopingā iesaistītajiem Krievijas sportistiem startēt 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs un gadu vēlāk pasaules čempionātā Maskavā. Pēc Diaka teiktā,

dopinga pārkāpumu atklāšana draudētu novest strupceļā sarunas ar sponsoriem - Krievijas valstij piederošo banku VTB un raidorganizāciju RTR.

Apsūdzība uzskata, ka Diaks tieši vai netieši no Krievijas sportistiem pieprasīja 3,45 miljonus eiro par viņu dopinga pārkāpumu noklusēšanu. Par "pilnu aizsardzību" dēvētās procedūras piemērošana ļāva daļai Krievijas vieglatlētu Londonas olimpiskajās spēlēs tikt pie medaļām. 

Diaks ceturtdien tiesā noliedza, ka apmaiņā pret Krievijas sportistu pārkāpumu noklusēšanu būtu saņēmis vērtības 1,5 miljonu dolāru apmērā, lai veicinātu Makija Salla ievēlēšanu Senegālas prezidenta amatā.

IAAF prezidenta amatā Diaks bija no 1999. līdz 2015.gadam. Ja Diaku atzīs par vainīgu visās izvirzītajās apsūdzībās, viņam draud līdz 10 gadiem cietumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti