Berlīnē Višķers maratonā 49. vietā, Marhele nefinišē

Berlīnē notiekošais Eiropas čempionāts vieglatlētikā strauji tuvojas noslēgumam, un svētdien rīta sesijā ilgi gaidītais maratons, kurā startēja arī Ilona Marhele un Jānis Višķers. Marhele finišu nesasniedza, bet Višķers finišēja 49. vietā.

Pirmās uz starta līnijas devās dāmas, viņu vidū arī Latvijas maratoniste Ilona Marhele, taču viņa nefinišēja – viņa no sacensībām izstājās, nesasniedzot 14 kilometru atzīmi. Sākotnēji latviete turējās starp 30 labākajām sportistēm, bet 11 kilometru atzīmē jau no līderēm atpalika teju divas minūtes.

Kā pirmā finiša līniju sasniedza baltkrieviete Volha Mazuronaka, finišējot divās stundās, 25 minūtēs un 22 sekundēs. Sešas sekundes no līderes atpalika francūziete Klemansa Kalvina, bet trešajā vietā ierindojās čehiete Eva Vrabcova-Nīvltova. Čehiete atpalika no līderes deviņas sekundes un uzrādīja jaunu savas valsts rekordu.

Finišē maratona līderes

Komandu ieskaitē dāmu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Baltkrievija, otrajā vietā Itālija, bet trešajā -  Spānija.

Tikmēr vīru konkurencē, labojot čempionāta rekordu, par čempionu kļuva beļģis Kūns Nārts, finišējot divās stundās deviņās minūtēs un 51 sekundē.

Finišē maratona līderi

No viņa minūti un 33 sekundes atpalika otrās vietas ieguvējs Tadesse Abrahams, kurš pārstāv Šveici.

Tikmēr trešajā vietā ierindojās Itāliju pārstāvošais Jasins Račiks, kurš finiša taisni sasniedza divās stundās 12 minūtēs un deviņās sekundēs, kas ir viņa labākais sasniegums.

Jānis Višķers finišēja 49. vietā, distanci veicot divās stundās 25 minūtēs un 28 sekundēs. Labākais šobrīd 29 gadus vecā sportista rezultāts maratona distancē bija pērn Valensijā, kad viņš finišēja divās stundās 18 minūtēs un 13 sekundēs.

Jāņa Višķera finišs

Komandu ieskaitē maratonā vīru konkurencē uzvarēja Itālija, aiz sevis atstājot Spāniju un Austriju.

Līdz ar maratonu ir noslēgusies Latvijas sportistu dalība Eiropas vieglatlētikas čempionātā. Taču čempionāt vēl nav noslēdzies - vēl priekšā vakara sesija, kas tiešraidē būs redzama LTV7 un REPLAY.lv.