Arī soļotājs Rumbenieks pēc normatīvu izmaiņām kvalificējas olimpiskajam startam

Soļotājam Arnim Rumbeniekam tāpat kā skrējējai Guntai Latiševai-Čudarei izmaiņas kvalifikācijas normatīvos ļāva iegūt ceļazīmi dalībai 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, piektdien informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Rumbeniekam Rio būs iespēja startēt 50 kilometru distancē. Šogad Dudincē, Slovākijā, Rumbenieks 50 kilometrus veica četrās stundās, trīs minūtēs un 44 sekundēs, kas tobrīd par 44 sekundēm atpalika no normatīva, bet jaunais normatīvs ir 4.06:00. Rumbenieks Londonas olimpiskajās spēlēs ieguva 45. vietu 20 kilometru soļošanā.

Jau vēstīts, ka Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) pazemināja olimpiskos normatīvus 17 disciplīnās. Latiševai-Čudarei 400 metru distancē par atbilstošu normatīvam kļuva pasaules čempionātā sasniegtais rezultāts 52,17 sekundes.

Startam Riodežaneiro pašlaik ir kvalificējušies deviņi Latvijas vieglatlēti - Latiševa-Čudare un Rumbenieks, kā arī Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Madara Palameika, Sinta Ozoliņa un Rolands Štrobinders šķēpmešanā, kā arī Valērijs Žolnerovičs, Ilona Marhele un Jeļena Prokopčuka maratonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti