Arbitrāžas tiesa neatstāj Krievijas vieglatlētiem izredzes startēt Rio

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien atstāja spēkā aizliegumu Krievijas vieglatlētiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kā iepriekš nolēma Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF). Krievijas vieglatlētu apelāciju par IAAF lēmumu CAS noraidīja, informēja BBC.

Vieglatlētiem būs liegts startēt Rio Krievijā realizētās valsts dopinga politikas dēļ. Apelācijā tiesības uz olimpisko startu individuāli centās panākt 68 sportisti un atsevišķā prasībā arī Krievijas Olimpiskā komiteja (KOK).

CAS lēmums varētu atstāt iespaidu arī uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) gaidāmo lēmumu par Krievijas delegācijas tiesībām piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojuma par Krievijā īstenoto un valsts atbalstīto dopinga sistēmu SOK vēl jālemj, vai atļaut Krievijas sportistiem startēt olimpiskajās spēlēs.

"CAS apstiprināja, ka KOK nav tiesību nosaukt vieglatlētus startam Rio olimpiskajās spēlēs 2016.gadā, jo viņiem pēc IAAF sacensību noteikumiem nav tiesību startēt," paziņoja CAS pārstāvis.

Izņēmuma statuss attieksies uz tāllēcēju Darju Klišinu, kura drīkstēs Rio pārstāvēt Krieviju, jo viņa pastāvīgi uzturas ASV un par sportistes atbilstību antidopinga nosacījumiem nav šaubu. Savukārt SOK Ētikas komisijai vēl jālemj, vai ļaut Rio startēt 800 metru skrējējai Jūlijai Stepanovai, kuras sniegtās liecības palīdzēja atmaskot dopinga vidi Krievijas vieglatlētikā.

Gandarījumu par CAS lēmumu pauda IAAF, norādot, ka arbitrāžas lēmums sportistiem ļaus sacensties vienādos apstākļos. Savukārt IAAF prezidents Sebatjans Ko uzsvēra, ka nav īstais laiks triumfāliem paziņojumiem, un starptautiskās federācijas mērķis ir radīt Krievijā drošu vidi, lai tās sportisti turpmāk varētu piedalīties starptautiskās sacīkstēs.

Pēc WADA ziņojuma par valsts atbalstītu koruptīvu dopinga sistēmu Krievijā IAAF pērn novembrī atstādināja Krievijas sportistus no dalības starptautiskās sacensībās. Krievijas vieglatlētu starptautisko diskvalifikāciju IAAF pagarināja martā.

Krievijā arvien noliedz valsts struktūru iesaistīšanos dopinga sistēmas uzturēšanā, un par CAS lēmumu Kremlī pauda "dziļu vilšanos".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti