Arbitrāžas tiesa atbalsta bijušo Krievijas vieglatlētikas amatpersonu diskvalifikāciju uz mūžu

Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) atstāja spēkā divu bijušo augstu Krievijas vieglatlētikas amatpersonu un Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) iepriekšējā prezidenta dēla diskvalifikāciju uz mūžu par Krievijas vieglatlētikā konstatēto pozitīvu dopinga analīžu piesegšanu un šantāžu, pirmdien informēja aģentūra "Reuters". 

Bijušo Krievijas Vieglatlētikas federācijas vadītāju Valentīnu Balahņičevu un Krievijas izlases vecāko treneri Valentīnu Meļņikovu, kā arī bijušo IAAF mārketinga konsultantu Papu Masatu Diaku IAAF Ētikas komisija uz mūžu diskvalificēja 2016.gada janvārī. 

Visi trīs apgalvoja, ka nav vainīgi, un iesniedza apelāciju CAS.

Arbitrāžas tiesa informēja, ka, izvērtējot pierādījumus, neradās būtiskas šaubas par Balahņičeva, Meļņikova un Papas Masata Diaka vainu, tādēļ paliek spēkā IAAF Ētikas komisijas lēmums, kas liedz trijotnei uz mūžu iesaistīties jebkādās vieglatlētikas sporta aktivitātēs. 

Pilnu spriedumu CAS publicēs vēlāk. 

Sankciju pret sodīto trijotni pamatā lielākoties bija bijušās Londonas maratona uzvarētājas Lilijas Šobuhovas lieta - Krievijas skrējēja samaksāja 600 000 dolāru, lai nekļūtu zināms par viņai konstatētajām pozitīvajām dopinga analīzēm.

Krievija vieglatlētika arvien ir nošķirta no starptautiskas aprites. Augustā pasaules čempionātā Londonā 19 Krievijas vieglatlēti startēja kā neitrāli atlēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti