Apstiprina deviņu Latvijas vieglatlētu startu pasaules čempionātā

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) valde apstiprināja deviņu sportistu iekļaušanu nacionālajā izlasē startam pasaules čempionātā, kas no 22. līdz 30. augustam notiks Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, pirmdien informēja LVS.

Izlasē iekļāva iepriekš čempionāta normatīvus izpildījušos sportistus - Madaru Palameiku, Sintu Ozoliņu un Rolandu Štrobinderu šķēpa mešanā, Lauru Ikaunieci-Admidiņu septiņcīņā, Aigu Grabusti tāllēkšanā, Mareku Ārentu kārtslēkšanā, Igoru Sokolovu vesera mešanā, Arni Rumbenieku 50 kilometru soļošanā un Anitu Kažemāku maratonā.

Čempionāta normatīvus izpildīja arī Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs maratonā, taču viņi čempionātā nepiedalīsies gaidāmā karstuma dēļ.

Izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs, kurš būs delegācijas sastāvā arī Pekinā, uzskata komandu par spēcīgu un sagaida, ka vairāki atlēti spēs cīnīties par medaļām.

"Ir pamats domāt par vairāku sportistu iekļūšanu finālos un arī medaļām. Ceru, ka Pekinas karstums netraucēs sportistiem uzrādīt augstvērtīgus rezultātus," LVS citēja Miļkeviču. "Vairāki izlases sportisti šobrīd ir ļoti labā formā. To pierāda rezultāti sacensības Latvijā – Prezidenta balvas izcīņā un Latvijas čempionātā".

Pasaules čempionāta augsto kvalifikācijas normatīvu dēļ vairākās disciplīnās nav sasniegts nepieciešamais sportistu skaits. Šajās disciplīnās varēs startēt arī tie, kuri nav izpildījuši normatīvu. LVS vēl gaida informāciju no Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF), vai sacensībās varēs piedalīties Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Anete Kociņa un Līna Mūze šķēpa mešanā, kā arī Māris Urtāns lodes grūšanā. Sagaidāms, ka LVS informāciju par šiem sportistiem saņems otrdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti