Šķēpmetēja Mūze: Mazā motivācija būs pasaules čempionāts, lielā – olimpiskās spēles

Līna Mūze pērn pasaules čempionātā pirmā no Latvijas šķēpmetējām iekļuva labāko sešiniekā, un arī jaunajā sezonā viņa par galveno mērķi ir izvirzījusi veiksmīgu startu pasaules meistarsacīkstēs. Mūze atturēsies savā sacensību plānā iekļaut nesamērīgi daudz startu, lai izvēlētajās sacīkstēs varētu pacīnīties par augstāku rezultātu.

Gatavojoties jaunajai sezonai, Līna aktīvi trenējas Portugālē, bet iepriekš viņa devās arī uz divām treniņnometnēm Vācijā pie olimpiskā čempiona Tomasa Rēlera un viņa trenera. Tas palīdzēja atrast ļoti daudz noderīgu lietu un vingrinājumu, ko iekļaut savā treniņu plānā. 

Līna Mūze par gatavošanos jaunajai sezonai
00:00 / 06:21
Lejuplādēt

Sezonai Līna gatavojas nevis ar lielu domu par konkrētu rezultātu, bet gan ir apņēmusies kāpināt sacensību rezultātus līdz pasaules čempionātam, kas risināsies augusta otrajā pusē. Pērn daudzo gūto traumu un to dziedēšanas dēļ Līna treniņus sāka ar mēnesi ilgu iekavēšanos, bet pašlaik jūtas labi un priecājas par jauno sezonu, kad varēs sevi parādīt.

"Mazā motivācija noteikti ir pasaules čempionāts šogad Budapeštā, un lielā [motivācija], protams, ir olimpiskās spēles Parīzē. Tur motivāciju, es teiktu, nevajag meklēt."

Līna jau ir saradusi ar to, ka traumas vai to sekas mēdz likt sevi manīt, tādēļ sportistes noskaņojumu tas neietekmē. 

"Motivēta es esmu, sezona tuvojas, un esmu gatava skatīties, ko esmu gatava iespēt sacensībās," teica Mūze. "Praktiski viss treniņu plāns ir nomainīts, mēs vispār nestrādājam ar svarcelšanu. Šogad ir atsevišķi krosfita treniņi divreiz nedēļā, mums ir arī brīvdiena beidzot – svētdiena."

Līna vērtē, ka slodze varbūt ir samazinājusies un ķermenis tādēļ jūtas labāk atjaunojies uz nākamo treniņu. Iepriekšējos gados ir paveikts ļoti liels treniņu apjoms, un viņa atzīst, ka ne vienmēr tas ir nācis par labu. Tāpēc Mūzei ir papildu interese par to, kā izvērtīsies jaunā sezona, gatavojoties pēc atšķirīga plāna. 

Slodzi iepriekšējos gados pat ar trim treniņiem dienā Līna vērtē kā anormālu.

"Emocionāli [tagad] ir viss kārtībā, fiziski ir viss kārtībā," uzsvēra Mūze. "Jāmēģina saglabāt veselību līdz lielajiem mačiem, kas ir lielākais mans uzdevums šogad."

Pēc vēl pusotru nedēļu smagiem treniņiem un tiem sekojoša kompensācijas posma šķēpmetēja dosies uz savām sezonā pirmajām sacensībām 21. maijā Japānas pilsētā Jokohamā. Līna neņemas solīt, cik tālu šķēpu aizmetīs, bet treniņos iespētais viņu noskaņojis optimistiski.

"Šogad tiešām jāskatās ne tik ļoti uz sevis pārmocīšanu, jo olimpiskais gads ir nākamais un jātur sevi tādā līmenī, jāmēģina stabilitāti iegūt vairāk, nekā tādus vienreizējus metienus sezonā [veikt]," paskaidroja Mūze. "Jāmēģina arī varbūt aizsniegties pēc jūnija uz olimpisko normatīvu."

Līna noteikti piedalīsies Dimanta līgas sacensībās, bet savu kalendāru viņa ir samazinājusi, jo grib startēt kvalitatīvāk,

un tam ir nepieciešama nedēļas pauze starp sacensībām. Turklāt tas palīdzēs arī izvairīties no traumām līdz galvenajām sacensībām. Lielie mači Mūzei vienmēr ir bijuši prioritāri, lai arī ne vienmēr ir izdevies simtprocentīgi savus plānus realizēt.

Mūze gribētu mest šķēpu ne tikai pāri 60 metru atzīmei, bet sasniegt 62–64 metrus, kas būtu labs pieteikums medaļām. Lai to paveiktu, viņai ir ļoti svarīgi sakārtot visu treniņu procesu un sacensību kalendāru, lai pārāk daudz startu dēļ šķēpmetēja līdz lielajiem mačiem jau nebūtu pārgurusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti