Pēc kvalifikācijas Gailums kliboja un pārvietojās ļoti lēni, bet saviem spēkiem. Šķēpmetējs sarunā ar Latvijas Radio un LSM.lv uzsvēra, ka sportisti sacensībās atdod visu, ko spēj, un šoreiz tas prasīja vairāk arī veselības ziņā. Sportists metiena brīdī kājā sajutis pukšķi, bet kas tieši noticis, uzreiz pēc sacensībām nebija zināms.
"Tāda ir dzīve – skaista un sāpīga," teica Gailums.
Patriks atzina, ka bez uztraukuma var aizbraukt uz veikalu pēc saldējuma, nevis startēt lielās sacensībās. Lai pretendētu uz vietu 12 finālistu vidū, Gailumam bija vajadzīgs sezonā labākais rezultāts, un pirms starta viņš par sevi jutās pārliecināts. Labākajā no trim metieniem Patriks sasniedza 77,26 metrus, kas ļāva iegūt 25. vietu, bet traumas dēļ viņam fināls ietu secen arī gadījumā, ja tam izdotos kvalificēties.
"Es šeit neesmu, lai paliku desmitais, divpadsmitais vai pēdējais. Mērķis ir sasniegt savu labāko rezultātu – tas ir vienos vārtos," uzsvēra Gailums.
Čakšam visi trīs metieni neizdevās, un sportists neslēpa, ka viņam nekādi neiznāk adaptēties lielās sacensībās.
Tik milzīgā notikumā kā olimpiskās spēles ir pavisam cita un daudz ilgāka loģistika, kas Čakšu izsit no ritma. Viņu izbrīna, kā citi šķēpmetēji spēj tik veiksmīgi adaptēties.
Saruna ar Gati Čakšu
"Es pats cīnos ar to, lai mēģinātu saprast, kā es varu mest citur labi. Citās vietās skatītāju arī daudz, un džeki [konkurenti] arī tie paši," teica Čakšs. "Nav attaisnojuma. Treneris teica, ka izskatos nedzīvs."
Vēl iesildīšanās laikā Čakšs juties ļoti labi un ticēja iespējai sasniegt augstu rezultātu, tiesa, sacīkstēs viņš arī bažījies par iespēju gūt traumu. Satraukums sportistam liek aizmirst izkopto pareizo metiena tehniku, bet bez tās ātri vien piezogas traumas.
Čakšs pieļauj iespēju, ka sezonas labākie rezultāti viņam vēl ir priekšā, bet olimpiskajās spēlēs izdevības un iespējas tika palaistas garām.
Šķēpmešanā cerības Latvijas līdzjutējiem jāatliek līdz trešdienai, kad kvalifikācijā sievietēm startēs Līna Mūze-Sirmā un Anete Sietiņa.