Caune sarunā ar LSM.lv un Latvijas Radio pēc finiša priecājās par iespēju startēt līdzās fenomenāla līmeņa konkurentēm, un skrējiena sastāvs neapšaubāmi bija jaudīgākais, kādā valmieriete jebkad ir skrējusi. Rezultātu Caune būtu vēlējusies labāku, taču viņa priecājas arī par paveikto, jo distancē cīnījās līdz galam. Agate vēlāk ar vēsu prātu vēl analizēs skrējienu, lai saprastu pieļautās kļūdas.
Distancē Caune lūkoja turēt savu tempu, tomēr pirmais kilometrs bija pārāk lēns, lai saglabātu izredzes uz augstu rezultātu. Viņa juta, ka temps grupā krītas, nevis kāpinās, un Agate centās atrast labāku pozīciju, izvirzoties grupas priekšgalā. Pēc trešā kilometra ātrākās skrējējas Agatei devās garām, un viņa centās turēt līdzi.
"Laikam tas pirmais kilometrs visu noraka, un pēdējie divi [kilometri] bija mocības," teica Caune. "Rezultāts neapmierina, bet esmu priecīga, ka vismaz startēju. Ir kur augt, ir ko mācīties, bet pieredze laba."
Treneris Agatei teicis, ka skrējienā būs temps, bet sportiste tam neticēja un rēķinājās, ka tāpat kā pasaules čempionātā skrējiens varētu būt lēns.
Tā arī notika, un Caune saprata, ka bez riska nebūs izredžu uz labu pozīciju un rezultātu. Spēcīgāko skrējēju rezultāti jau iepriekš Agatei ļāva apjaust, ka šajās spēlēs viņai finālu sasniegt neizdosies, jo ātrākās sāncenses distanci noskrien gandrīz minūti ātrāk. Pēc treniņnometnē sasniegtajiem rādītājiem Agatei šķita, ka izdosies sasniegt sezonā labāko rezultātu, tomēr tas izpalika - pirmais kilometrs bija pārāk lēns, lai zaudēto varētu atgūt atlikušajā distances daļā.
Kad Agate daļu distances skrēja grupas vadībā, līdzjutēju skaļais atbalsta vilnis dzina viņu uz priekšu, sniedzot pacilājošas emocijas, kas sportisti motivēs centīgi gatavoties arī turpmāk. Pieredze būt 19 gadu vecumā olimpiskajās spēlēs ir neaprakstāma, uzsvēra Caune.
"Startēt šādā publikā - man šeit ir arī mamma un māsa, tas ir patīkami. Tāda pieredze ir neaprakstāma. Ikvienam sportistam novēlu būt olimpiādē," teica Caune.
Gads Caunei izvērtās izaicinājumu pilns pēc patīkamas pieredzes pērn pasaules čempionātā, kur izdevās iekļūt pasaules čempionāta finālā, bet vienlaicīgi arī savainoties, un pagāja ilgs laiks, līdz Agate atgriezās ar pilnu jaudu apritē.
Arī Lasmane nebija līdz galam apmierināta ar rezultātu, jo šosezon viņa bija lēkusi tālāk par kvalifikācijas normatīvu - 14,35 metriem, kas Parīzē garantētu finālā.
Pēc sasniegtā rezultāta, pēdējo vietu 12 finālistu vidū varēja nodrošināt ar 14,05 metriem. Lēcienos Lasmane jutās ļoti labi un ar labu ritmu, bet 23 gadus vecajai sportistei neizdevās tikt galā ar ieskrējienu.
"Ja netiec galā ar skrējienu, tad īsti netiec pie laba lēciena," paskaidroja Lasmane. "Es izdarīju visu, ko varēju šodien izdarīt. Es cīnījos, bet citreiz dari visu, bet - nav. Es zinu, ka tā diena atnāk, ja turpini strādāt, un tavs smagais darbs atmaksājas. Es ticu, ka man viss izdosies, un skatos ļoti pozitīvi uz nākotni."
Lasmane ir pateicīga par iespēju tik skaistā "Stade de France" stadionā izbaudīt spilgtos sporta svētkus, bet tajā pašā laikā viņa ir paškritiska, un izanalizēs kļūdas, lai tās neatkārtotu nākamajā reizē.
Stadiona gaisotne ar līdzjutēju aplausiem un skaļo pūli fonā Rūtai Katei pirms lēcieniem uzdzina skudriņas.
"Neviens starts nevar pārspēt olimpiskās spēles, un tas, ko jutu šodien, ir kaut kas pirmreizējs. Tā noteikti būs milzīga pieredze manā bagāžā," teica Lasmane.
Parīzes spēļu turpinājumā Rūta Kate turēs visus īkšķus par brāli Kārli Paulu Lasmani, kurš cīņu par olimpiskajām medaļām turpinās 3x3 basketbola izlases sastāvā.