Visi «lielā trijnieka» tenisisti sasniedz «Australian Open» ceturtdaļfinālu, gatavojas titula cīņām

Pasaules ranga līderis spānis Rafaels Nadals pirmdien pēdējais iekļuva Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā, kur spēlēs arī divi citi galvenie titula pretendenti Novaks Džokovičs un Rodžers Federers, liecina rīkotāju informācija.

Karjerā 19 "Grand Slam" titulus ieguvušais Nadals astotdaļfinālā pirmo reizi turnīrā zaudēja setu, tomēr spēja ar 6-3, 3-6, 7-6 (8-6), 7-6 (7-4) uzveikt mājinieku Niku Kiri. Nadala nākamais pretinieks būs ar piekto numuru izliktais austrietis Dominiks Tīms, kam bez sarežģījumiem ar 6-2, 6-4, 6-4 izdevās uzveikt iepriekš turnīrā Ernestu Gulbi pārspējušo Francijas tenisistu Gēlu Monfisu. Tīms pirmo reizi Melburnā spēlēs ceturtdaļfinālā.

Ar diviem tenisistiem turnīra astoņu spēcīgāko dalībnieku vidū ir pārstāvēta Šveice, jo pirmās četras kārtas pārvarēja gan pasaules trešā rakete Federers, gan pēc savainojumiem spēkus atguvušais Stans Vavrinka. Federeru gaidīs tikšanās ar amerikāni Tenisu Sandgrenu, savukārt Vavrinka spēlēs pret Vācijas tenisistu Aleksandru Zverevu. Astotdaļfinālā Zverevs ar 6-4, 6-4, 6-4 pārspēja savu bērnības draugu krievu Andreju Rubļovu un arī pirmoreiz sasniedza "Australian Open" ceturtdaļfinālu.

Turnīra otrā rakete serbs Džokovičs cīņā par vietu pusfinālā mērosies spēkiem ar kanādieti Milošu Raoniču.

Sievietēm karjerā pirmo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu sasniedza igauniete Anete Kontaveita, kam iepriekšējo sezonu sagrāva slimība un nepieciešamība veikt operāciju. Kontaveita astotdaļfinālā sarežģītā duelī uzveica polieti Igu Švionteku - 6-7 (4/7), 7-5, 7-5 un nākamo spēli aizvadīs pret vienu no galvenajām favorītēm rumānieti Simonu Halepu.

Veiksmīgi turnīrs izvērties spānietei Garbinjei Mugurusai, kura pēdējās divas uzvaras guva spēlēs pret ranga TOP 10 tenisistēm Elinu Svitoļinu un Kiki Bertensu. Nākamais pārbaudījums Mugurusai būs pret krievieti Anastasiju Pavļučenkovu.

Kā vienīgā neizliktā tenisiste astoņu spēcīgāko vidū iekļuva tunisiete Onsa Žabēra, kam nākamajā spēlē jātiekas ar amerikānieti Sofiju Keninu. Turpretim pasaules ranga līdere austrāliete Ešlija Bārtija par vietu pusfinālā spēlēs pret Čehijas tenisisti Petru Kvitovu.

Jau vēstīts, ka Latvijas tenisistiem vienspēlēs gada pirmais "Grand Slam" turnīrs jau ir noslēdzies. Arī junioru konkurencē cīņu turpina vairs tikai viens latvietis Kārlis Ozoliņš, kurš sasniedzis trešo kārtu jeb astotdaļfinālu.

Naktī uz otrdienu sieviešu dubultspēļu ceturtdaļfinālā laukumā dosies Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko, kam duetā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski jāspēlē pret spēcīgajām čehietēm Barboru Krejčīkovu un Kateržinu Siniakovu. Vēlāk otrdien Aļona pārī ar indieti Leanderu Paesu aizvadīs otrās kārtas maču jauktajās dubultspēlēs pret amerikānieti Betāniju Mateku-Sandsu un britu Džeimiju Mareju.

Austrālijas atklātais čempionāts Melburnas tenisa stadionā noslēgsies ar vīriešu finālu 2. februārī. Balvu fondā tenisisti sadalīs rekordlielu summu - 71 miljonu Austrālijas dolāru (44 miljonus eiro). Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 4,12 miljoniem Austrālijas dolāru (2,6 miljoniem eiro).