Vimbldonas čempione Neilande: Mums jānovērtē tenisistu vēlme pārstāvēt savu valsti

Latvijas tenisa līderes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko ir pelnījušas lielu atzinību par gatavību pārstāvēt savu valsti Federācijas kausa izcīņā, Latvijas Radio teica savulaik par Vimbldonas čempioni dubultspēlēs kļuvusī Larisa Neilande. Teniss ir ļoti individuāls sporta veids un spēlētājas ne vienmēr tiecas iekļauties valstu komandu sastāvos, ja tas nesakrīt ar viņu plāniem.

Bijusī pasaules ranga līdere dubultspēlēs Neilande arvien ir rīdziniece un dzīvesvietu mainīt negrasās, bet pašlaik strādā tenisa akadēmijā Kijevā, kur viņai ir ļoti daudz gan lielu, gan mazu audzēkņu. Neilande atzīst, ka viņas dzīve bez tenisa korta nav iedomājama. Lai gan teniss meistarei ir atstājis arī veselības problēmas, kas pašai liedz uzspēlēt, tomēr vadīt treniņus tas netraucē. 

Larisa Neilande par tenisu un Latvijas komanduInita Kresa-Katkovska

  Neilandi priecē gan Latvijas tenisistu paveiktais Federācijas kausa izcīņā, kur komanda jau izcīnījusi iespēju pretendēt uz vietu pasaules grupā, gan šovasar Jūrmalā gaidāmais Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīrs. Ir ieguldīts milzu darbs, un paldies jāsaka gan organizatoriem, gan spēcīgākajām Latvijas tenisistēm, uzsvēra par treneri kļuvusī spēlētāja. 

  Larisa Savčenko-Neilande

  Abu Latvijas tenisa līderu ieguldīto milzu darbu Neilande augstu vērtē. "Paldies meitenēm, ceru, ka viņas izmantos katru iespēju pārstāvēt savu valsti," teica Neilande.

  Īpašu Neilandes cieņu nopelnījusi Sevastova par spēju atgriezties tenisā pēc traumas izraisītas ilgas pauzes. Neilande sekojusi līdzi, kā Anastasija ceļā uz atgriešanos krāja punktus sīkos turnīros, kas nebūt nav viegli, bet tagad spēlē ļoti stabili.

  Savukārt Aļona ir pārāk emocionāla un reaģē laukumā uz lietām, ko nevajadzētu ievērot, savos novērojumos dalījās Neilande. Viņa gan uzskata, ka ar gadiem un pieredzi tas varētu mainīties. 

  Tenisā galvenais ir spēt savaldīties un sakārtot domas, uzsvēra Neilande. Tenisa pamatiemaņas apgūt nav sarežģīti, bet vēl svarīgāka par tehniku ir psiholoģija, kur jāiegulda liels darbs, lai atbilstoši reaģētu uz dažādām situācijām laukumā. Gadās, ka spēlētājiem uz laiku piemetas zvaigžņu slimība vai vienkārši pazūd enerģija. Par paraugu Neilande uzskata pasaules ranga līderi Naomi Osaku - koncentrēšanās laukumā un disciplīna Japānas tenisistei bijusi jau ieaudzināta. 

  Ļoti liela loma tenisā ir vecākiem, arī finansiāli, jo sporta veidā jāiegulda daudz līdzekļu. Tomēr noteicošais panākumu gūšanai ir profesionāli treneri, speciālisti un viņu kvalifikācijai, uzskata 1991. gada Vimbldonas čempione. Ukrainā dzimusī meistare visaugstāk vērtē treneru spēju saprasties ar audzēkņiem. 

  Neilande savulaik vēlējās Jūrmalā atvērt savu tenisa skolu un tas nepiepildījās ne jau finanšu, bet citu lēmumu dēļ. Iespējams, lēmēji tolaik nebija tenisu atbalstoši cilvēki, saka Neilande. Tagad viņa priecājas, ka Jūrmalā būs augsta līmeņa sieviešu tenisa turnīrs.

  Teniss
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti