Vimbldonas čempionāta pusfinālā iekļūst visi «lielā trijnieka» tenisisti

Pašreizējais titula īpašnieks un pasaules ranga līderis Serbijas tenisists Novaks Džokovičs trešdien trīs setos ar 6-4, 6-0, 6-2 uzvarēja beļģi Davidu Gofēnu, kļūstot par pirmo "lielā trijnieka" spēlētāju, kas Vimbldonas čempionātā iekļuva pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Sezonas trešā "Grand Slam" turnīra pusfinālistiem vēlāk pievienojās Rodžers Federers un Rafaels Nadals.

Karjerā devītajā Vimbldonas pusfinālā Džokoviča pretinieks būs Spānijas tenisists Roberto Bautista Aguts, kurš ar 7-5, 6-4, 3-6, 6-3 bija pārāks par argentīnieti Gido Pelju.

Savukārt Šveices veterāns Federers ceturtdaļfinālā atguvās pēc zaudēta pirmā seta un ar 4-6, 6-1, 6-4, 6-4 uzveica japāni Kei Nisikori, kurš bija izlikts ar astoto numuru. Federeram tā bija 100. uzvarētā spēle Vimbldonā.

Tikmēr turnīra trešā rakete Nadals ar 7-5, 6-2, 6-2 pārspēja amerikāni Semu Kvereju un pusfinālā tiksies ar Federeru. Abi tenisisti Vimbldonā aci pret aci nav nonākuši kopš 2008.gada, kad Nadals bija pārāks finālā.

Federers, Džokovičs un Nadals kopā ir uzvarējuši 53 "Grand Slam" turnīros, turpretim pārējiem ceturtdaļfinālistiem tas vēl nav izdevies ne reizi. Līdz šim tikai vienreiz - 2007. gadā - visi lielās trijotnes spēlētāji Vimbldonā spēlēja pusfinālā.

Astoņkārtējais Vimbldonas čempions Federers ir izlikts ar otro numuru un viņš ir vecākais turnīrā palikušais spēlētājs. Augustā Federeram būs 38.gadskārta un viņš kļuvis par vecāko "Grand Slam" turnīra pusfinālistu kopš mājinieka Džimija Konorsa dalības 1991.gada ASV atklātajā čempionātā.

Šogad Vimbldonā labāki panākumi ir pieredzējušiem tenisistiem - jaunākais ceturtdaļfinālu sasniegušais tenisists bija 28 gadus vecais Nisikori.

Vimbldonas čempionāts ilgs līdz 14.jūlijam.