Vimbldonā vairs nebūs «bezgalīgo spēļu» - ievieš pēdējā seta taibreiku

Vimbldonas čempionātā 2019.gadā stāsies spēkā noteikumu punkts, kas paredz taibreika izspēli arī izšķirošajā pēdējā setā, piektdien paziņoja "Grand Slam" tenisa turnīra rīkotāji.

Pēc konsultācijām ar spēlētājiem un sacensību amatpersonām organizatori nolēma, ka izšķirošajā setā taibreika izspēle sāksies, kad rezultāts būs 12-12. Noteikums attiecas uz visām turnīra spēlēm.

Vimbldonā izšķirošajā setā iepriekš neizšķirta gadījumā spēle pēc rezultāta 6-6 turpinājās līdz brīdim, kamēr kāds spēlētājs ieguva divu uzvarētu geimu pārsvaru. Tas dažkārt izraisīja spēļu pamatīgu ieilgšanu un nesamērīgi nogurdināja spēlētājus.

Šogad jūlijā Dienvidāfrikas tenisists Kevins Andersons cīņā par vietu finālā amerikāni Džonu Isneru uzvarēja sešas stundas un 36 minūtes ilgušā mačā, kur piektais sets beidzās ar rezultātu 26-24. Vimbldonas čempionāta vēsturē tā bija otrā ilgākā spēle, jo Isners 2010.gadā uzvaru pār Nikolasu Maū izcīnīja 11 stundās un piecās minūtēs. Isnera mačs pret Maū iemantoja "bezgalīgās spēles" nosaukumu.