Latvijas otrā rakete Vimbldonas čempionātā Anastasija Sevastova trešdien Londonā divos setos ar 0-6, 4-6 zaudēja mājiniecei Hīterei Vatsonei "Grand Slam" turnīra otrajā kārtā. Sevastovu Vimbldonā vēl gaida starts sieviešu dubultspēlēs.

Gada trešajā "Grand Slam" turnīrā Sevastova bija izlikta ar 18. numuru un tikās ar pasaules ranga otrā simta sākumā ierindoto Vatsoni, kura uz sev veiksmīgā zālāja seguma bija krietni pārāka. Sevastova zibenīgi zaudēja pirmo setu un tikai otrā seta vidū uz brīdi pārņēma iniciatīvu, taču arī tas bija īss uzplaiksnījums mačā pret fiziski agresīvāko pretinieci.

Otrās kārtas sasniegšana Sevastovai gan ir karjerā labākais sasniegums Vimbldonā, kur 27 gadus vecā spēlētāja startēja sesto reizi karjerā.

Vatsone pirmajā setā panāk 2-0

Vatsone uz ātrā seguma fiziski iespaidīgāk un stabilāk sāka spēli, turpretim Latvijas tenisiste neatrada pretlīdzekļus un zaudēja punktu otrajā geimā savā servē.

Vatsones pārsvar pieaug līdz 4-0

Skatītāju atbalstītā Vatsone droši palielināja pārsvaru, kamēr Sevastova pieļāva daudz nepiespiestu kļūdu un savu servi nenoturēja arī ceturtajā geimā.

Vatsonei pietiek ar 19 minūtēm uzvarai pirmajā setā

Pēc stundas ceturkšņa Sevastova jau bija iedzinējās ar 0-5. Vatsonei pretinieces serve neradīja nekādus sarežģījumus, un viņa pēc uzņemšanas uzreiz atbildēja ar agresīvu uzbrukumu. Nepilnās 20 minūtēs pirmais sets bija galā.

Sevastova otrā seta sākumā beidzot gūst punktu

Uzbrukumā Vatsone turēja pretinieci uz gala līnijas, bet Sevastovai ilgstoši neizdevās atrast citas iespējas, lai mainītu cīņas ritējumu. Otrajā setā Sevastova beidzot ieķērās spēlē un laukumā sākās īsta cīņa.

Sevastova otrajā setā iegūst 2-1 pārsvaru

Latvijas tenisiste piespieda pretinieci vairāk kļūdīties, nopelnīja punktu Vatsones servē un nākamajā geimā palielināja savu pārsvaru līdz 3-1.

Vatsone aptur pretinieces ofensīvu un panāk 3-3

Veiksmīgo spēles ritējumu ietekmēja Anastasijas pagurums - Latvijas tenisistei acīmredzami pietrūka spēka sestajā geimā, kurā Vatsone nekavējās panākt neizšķirtu 3-3.

Sevastova atstāj Vatsoni sausā pretinieces servē - 4-3

Vājuma brīdi izdevās pārvarēt, un septītajā geimā Anastasija neļāva pretiniecei viņas servē uzvarēt nevienā izspēlē.

Vatsone mačā pieliek uzvaras punktu

Taču ar to pašu atbildēja Vatsone, panāca izlīdzinājumu un mača galotnē vairs neatstāja pretiniecei izredzes. Pēdējā geimā Vatsone ātri nodrošināja trīs mačbumbas un otro no tām realizēja.

Trešajā kārtā cīņā par vietu astotdaļfinālā Vatsones pretiniece būs divkārt karjerā Vimbldonā pusfinālā spēlējusī Baltkrievijas tenisiste Viktorija Azarenka, kura ar 6-3, 6-3 uzveica turnīra 15. raketi krievieti Jeļenu Vesņinu.

Latvijas pirmajai raketei Aļonai Ostapenko otrās kārtas spēle pret Francijas tenisisti Fransuāzu Abandu paredzēta trešdien vakarā.

Gada trešais "Grand Slam" turnīrs ilgs līdz 16. jūlijam.