Aļona Ostapenko trešdien Londonā izcīnīja otro uzvaru Vimbldonas turnīrā un iekļuva trešajā kārtā, kur pretendēs uz dalību astotdaļfinālā. Otrajā kārtā Latvijas tenisiste trīs setos ar 4-6, 7-6 (7-4), 6-3 gandrīz divas stundas ilgušā mačā bija pārāka par kanādieti Fransuāzu Abandu.

Trešajā kārtā Ostapenko tiksies ar Itālijas tenisisti Kamilu Džordži, kura pārspēja turnīra 17. raketi amerikānieti Medisonu Kīzu. Pirmo reizi Vimbldonā Ostapenko būs trešās kārtas dalībniece un cīnīsies par iekļūšanu "Grand Slam" turnīra 16 labāko dalībnieču vidū.

Ostapenko mača galotnē nostiprina uzvaras vērtu pārsvaru

Ostapenko mačā neparādīja savu labāko spēli, toties apliecināja cīnītājas raksturu, pēc zaudēta pirmā seta revanšējoties otrā seta taibreikā un trešā seta galotnē nodrošinot pelnītu uzvaru.

Ostapenko var nokliegties "c'mon" - pirmajā setā panākts neizšķirts 1-1

Savā servē Ostapenko otrajā geimā bija jāpacīnās par punktu, līdz labas serves palīdzēja panākt 1-1.

Ostapenko pretinieces servē iegūst 2-1 pārsvaru

Turpretim Abandai serve pajuka, ko Ostapenko nekavējās izmantot trešajā geimā un ar breiku izvirzījās vadībā 2-1.

Savā servē Ostapenko nenotur pārsvaru - rezultāts 2-2

Paliekot uzticīga agresīvam tenisam, Ostapenko savas serves geimā centās uzbrukumā spēcīgi sist tuvu līnijām, tomēr nepietiekami precīzi, lai liegtu Abandai panākt izlīdzinājumu.

Ostapenko paliek tukšā savas serves geimā - jau 2-4

Pagalam neveiksmīgs un kļūdām bagāts Ostapenko izvērtās sestais geims, kurā viņa savā servē neuzvarēja nevienā izspēlē.

Ar breiku Ostapenko panāk 4-5

Ostapenko devītajā geimā gan atspēlēja breiku, atjaunojot izredzes līdzsvarot rezultātu.

Abanda nodrošina uzvaru pirmajā setā

Taču turpinājumā savu servi Aļona nenoturēja un pretiniece nokārtoja sev uzvaru setā.

Ostapenko otrajā setā ar breiku panāk 2-1

Otrajā setā pirmā līdzsvaru izjauca Ostapenko, izmantojot savas iespējas pretinieces servē un panākot 2-1 vadību, tomēr kortā tobrīd nebija ierastā Aļona, jo Latvijas spēlētājai kortā pietrūka kustības un dzelžainās pārliecības par sevi, kas viņai raksturīga.

Kanādiete izmanto breika iespēju un panāk 3-3

Abanda izmantoja iespējas un sestajā geimā panāca breiku, Ostapenko servē atjaunojot neizšķirtu 3-3.

Ostapenko pretinieces servē uzvar visās izspēlēs - 5-4

Ostapenko atrada spēkus nospēlēt stabili, kas viņai palīdzēja ar breiku izvirzīties vadībā 5-4, turklāt devītajā geimā neļaujot kanādietei uzvarēt nevienā izspēlē.

Taibreikā Ostapenko nodrošina uzvaru otrajā setā

Seta galotne gan izvērtās spraiga, jo Abanda tūlīt atguva punktu Ostapenko servē, vēlreiz līdzsvarojot rezultātu 5-5. Izšķirošs bija taibreiks, kurā Ostapenko pēc neveiksmīgāka sākuma daudz labāk turpināja un pēdējās izspēlēs bija situācijas noteicēja.

Pēc neveiksmīga trešā seta sākuma Ostapenko atspēlējas un panāk 2-2

Izšķirošā trešā seta sākumā Ostapenko zaudēja punktu savā servē, taču nesalūza. Ceturtajā geimā Abandas ierasti stabilā pirmā serve kļuva izkliedētāka un kanādiete atšķirībā no pretinieces kļuva arvien lēnāka, likumsakarīgi zaudējot geimā, kas Ostapenko ļāva atjaunot neizšķirtu 2-2.

Seta otrā puse izvērtās par raksturu cīņu, un astotajā geimā kanādietes servē dominēja Ostapenko, iegūstot ļoti svarīgu 5-3 vadību, ko nākamajā geimā pārvērta uzvarā.

Vimbldonā ar 13. numuru izliktā Ostapenko bija favorīte mačā pret kvalifikāciju pārvarējušo Abandu, kura Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā ieņem 142.vietu un šosezon pamatsacensībās spēlēja tikai otrajā WTA līmeņa turnīrā.

Gada trešais "Grand Slam" turnīrs ilgs līdz 16. jūlijam.