Mārtiņš Podžus un Miķelis Lībietis piektdien Jelgavā ar diviem zaudējumiem vienspēlēs Latvijai sāka Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas otrās grupas pirmās kārtas maču pret Norvēģiju. Mačs turpināsies sestdien ar dubultspēli un vēl divām vienspēlēm svētdien, bet mājinieki vairs nevar atļauties zaudēt nevienā spēlē.

Lībietis otrajā spēlē četros setos ar 7-6 (7-5), 4-6, 1-6, 6-7 (3-7) zaudēja norvēģu komandas otrajam numuram Viktoram Durasovičam. Dienu pirms spēles Lībietis Latvijas Televīzijā teica, ka ir saaukstējies un centīsies atlabt līdz mača sākumam.

Serbu izcelsmes tenisists Durasovičs Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 630.vietu, turpretim Lībietis ierindots 380. pozīcijā.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Mārtiņš Podžus trijos setos ar 3-6, 1-6, 5-7 piekāpās pretinieku līderim Kasperam Rūdam. Mārtiņš rangā šonedēļ ir 860. pozīcijā, bet Rūds ierindots 217. pozīcijā.

Sestdien dubultspēlei Latvijas komandā ir pieteikts Artūrs Lazdiņš un Rūdolfs Mednis, tomēr ar kapteiņa lēmumu sastāvu var mainīt vēl neilgi pirms spēles. Norvēģijai dubultspēlei ir pieteikti Rūds un Durasovičs.

Pēdējās divas vienspēles Zemgales olimpiskajā centrā risināsies svētdien. Mača uzvarētāji iekļūs zonas otrajā kārtā, kur aprīlī spēlēs pret Maroku vai Dāniju.

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis jau ilgstoši turnīros nespēlē savainojuma dēļ.