Veiksminieks Federers Melburnā iesprūk tenisa pusfinālā, tiksies ar Džokoviču

Šveices veterāns Rodžers Federers pēc uzvaras Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā otrdien nosauca sevi par neticamu veiksminieku, jo spēja izglābties gandrīz zaudētā spēlē. Nākamajā cīņā par vietu finālā viņu gaida tikšanās ar pasaules otro raketi serbu Novaku Džokoviču.

Federers spēlē pret amerikāni Tenisu Sandgrenu atspēlēja septiņas mačbumbas un piecu setu mačā palika nepārspēts ar rezultātu 6-3, 2-6, 2-6, 7-6 (10-8), 6-3. Netipiski Federeram, tenisa džentlmenis spēlē izpelnījās brīdinājumu par lamāšanos, tomēr tas neliedza viņam kļūt par pēdējos 43 gados vecāko Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālistu. 38 gadus vecais Federers Melburnā pusfinālā spēlēs jau 15. reizi.

"Nebiju šo [uzvaru] pelnījis, bet tagad stāvu te, saprotams, ļoti priecīgs," žurnālistiem pēc uzvaras teica turnīrā ar trešo numuru izliktais Federers.

Savukārt Džokovičs vietu pusfinālā nodrošināja ar uzvaru trīs setos 6-4, 6-3, 7-6 (7-1) pār kanādieti Milošu Raoniču. Vēl divas ceturtdaļfināla spēles notiks trešdien - ranga līderis spānis Rafaels Nadals tiksies ar Austrijas tenisistu Dominiku Tīmu, bet Vācijas spēlētāja Aleksandra Zvereva pretinieks būs šveicietis Stans Vavrinka.

Pirmās divas pusfinālistes otrdien kļuva zināmas arī sieviešu turnīrā - soli pretim titulam spēra mājiniece un galvenā favorīte Ešlija Bārtija, kā arī ASV tenisiste Sofija Kenina.

Bārtija ceturtdaļfinālā ar 7-6 (8-6), 6-2 bija pārāka par čehieti Petru Kvitovu, kļūstot par pirmo austrālieti sieviešu pusfinālā kopš 1984.gada.

Turpretim Krievijā dzimusī Kenina uzveica tunisieti Onsu Žabēru - 6-4, 6-4. Atlikušajos ceturtdaļfinālos trešdien Vimbldonas čempione rumāniete Simona Halepa spēlēs pret Igaunijas tenisisti Aneti Kontaveitu, bet spānietes Garbinjes Mugurusas pretiniece būs Krievijas spēlētāja Anastasija Pavļučenkova.

Austrālijas atklātais čempionāts Melburnas tenisa stadionā finišēs ar vīriešu finālu 2. februārī. Balvu fondā tenisisti sadalīs rekordlielu summu - 71 miljonu Austrālijas dolāru (44 miljonus eiro). Uzvarētāji vienspēlēs saņems pa 4,12 miljoniem Austrālijas dolāru (2,6 miljoniem eiro).