U-21 tenisa sezonas noslēguma turnīra rīkotāji atvainojas pēc apsūdzībām seksismā

Tenisa profesionāļu asociācija (ATP) pirmdien bija spiesta atvainoties par Milānā, Itālijā, notikušo U-21 sezonas noslēguma turnīra izlozi, kuras norisi daudzi kritizēja par seksismu, bezgaumību un sieviešu nonievāšanu, rakstīja britu izdevums "The Telegraph".

Finālturnīra dalībniekiem izlozes ceremonijā bija jāizvēlas kāda modele, ar ko noiet pa mēli. Modele tad atklāja uz sevis viņai piešķirto burtu A vai B, kas norādīja spēlētājam ielozēto priekšsacīkšu grupu. 

Turnīra izlozes stilistiku sociālajos tīklos kritizēja gan bijusī tenisa zvaigzne Amēlija Moresmo, gan Francijas tenisiste Alizē Kornē.

Būtiska loma izlozes scenārija veidošanā bija turnīra sponsoram "Red Bull", kas tenisa sacensības iepriekš nav atbalstījis. Atvainošanos pirmdien kopīgi ar ATP publicēja arī "Red Bull", norādot, ka mērķis bija izlozes pasākumā atainot Milānas kā modes galvaspilsētas bagātīgo mantojumu, taču izpildījums bija nepieņemams kā sliktas gaumes iemiesojums.

Skandalozais izlozes pasākums, kurā spēlētāji izskatījās samulsuši un neērti, var aizēnot astoņu labāko U-21 vecuma tenisistu turnīru, kurā būs daudz inovatīvu jaunievedumu. Turnīrā ar teju 1,3 miljonu dolāru balvu fondu katra spēle būs līdz uzvarētiem trim setiem, taču katrs no tiem tiks spēlēts līdz kāda spēlētāja četriem uzvarētiem geimiem ar nosacījumu, ka tiek nodrošināts divu geimu pārsvars. Ja katrs spēlētājs setā uzvarēs trijos geimos, sekos taibreika izspēle.

Ja servē bumbiņa skars tīklu, atšķirībā no klasiskiem tenisa noteikumiem izspēle turpināsies un serve netiks atkārtota. Ja geimā abi tenisisti būs uzvarējuši trijās izspēlēs, uzvarētāju geimā noteiks nākamā viena izspēle. Tādējādi uzvarai geimā nebūs obligāti nepieciešams divu uzvarētu izspēļu pārākums.

Turnīrā nebūs arī līnijtiesnešu - visus bumbiņas pieskārienus laukumam noteiks elektroniskais "Hawk-Eye" aprīkojums. Skatītājiem būs ļauts brīvi pārvietoties sānu tribīnēs jebkurā spēles brīdī, savukārt treneriem būs iespēja arī mača laikā sarunāties ar spēlētājiem. Katra nākamā punkta izspēle būs jāsāk ne vēlāk kā 25 sekundes pēc iepriekšējās izspēles beigām, un skatītāji atlikušo laiku redzēs uz īpaša tablo. 

Ja kādas izmaiņas rīkotāji atzīs par veiksmīgām, ATP nākotnē tās varētu ieviest arī citos turnīros.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Teniss
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti