Latvijas sieviešu florbola izlase, ar graujošu uzvaru pār Lielbritāniju, kvalificējas pasaules čempionātam

Orientēšanās uz slēpēm

Deivisa kausa izcīņa tenisā play-off spēle par iekļūšanu pasaules I grupā Latvija – Izraēla

Tenisistiem Gulbim un Ozoliņam pa uzvarai Deivisa kausa mača pirmajā dienā. Spilgtākie notikumi

Latvijas un Izraēlas tenisistu cīņā Deivisa kausa duelī pēc sestdien "Arēnā Rīga" aizvadītajām pirmajām divām vienspēlēm mājinieki ir vadībā 2:0. Maču ar panākumu sāka Kārlis Ozoliņš, bet nākamajā spēlē Ernests Gulbis izcīnīja smagu uzvaru karjerā pēdējā turnīrā nacionālajā izlasē.

Pirmās pasaules grupas pārspēļu mača pirmajā spēlē Ozoliņš ar 6-0, 6-3 pārliecinoši uzvarēja Edanu Lešemu, savukārt otrajā cīņā Gulbis trīs setos ar 6-1, 2-6, 7-6 (7-2) uzveica Danielu Cukermanu.

Gulbis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka aizvadīja emocionāli un fiziski ļoti smagu spēli. Tenisists pastāstīja, ka sezonā nav aizvadījis pietiekami daudz spēļu, lai justu pārliecību par sevi, tādēļ dažbrīd nospēlējis pārāk piesardzīgi. Pēdējais turnīrs izlasē ir arī emocionāls brīdis, atzina Gulbis, kurš savas sajūtas gan paturējis pie sevis, tās neizrādot.

Saruna ar Ernestu Gulbi pēc uzvarētās spēles

Pirmajā setā paveicās, bet trešajā setā iznākums varēja būt dažāds, savu maču izvērtēja Gulbis. Viņš sapratis, ka mača beigās ir jāpavelk laiks un jāiekļūst pretinieka galvā, kas Gulbim arī izdevies. Spiedienu tenisists radījis pats sev, apzinoties, ka arēnā pulcējās daudz līdzjutēju.

Gulbis uzsvēra, ka vēl nekas nav beidzies un mačā ir nepieciešamas trīs uzvaras.

Par dubultspēles sastāvu komandā vēl lems, un Gulbis vēl novērtēs pašsajūtu, bet viņš solīja darīt visu, lai dubultspēlē varētu piedalīties. Savukārt par turpmākajām gaitām tenisā Gulbis lems pēc Deivisa kausa mača, taču viņš lēš, ka vēl pāris turnīros varētu piedalīsies.

Pirmajā spēlē Ozoliņš uzvaru nodrošina nepilnā stundā

Ozoliņš teicami sāka cīņu pret izraēliešu pirmo raketi Lešemu, uzvarot pirmajā setā 6-0. Pirmajos četros geimos Ozoliņš bija pārliecinoši pārāks, gan teicami servējot, gan ar daudzpusīgu sniegumu nodrošinot punktus pretinieka servēs.

Kārlis Ozoliņš nodrošina uzvaru pirmajā setā

Pēdējos divos geimos Lešems jau spēja izrādīt līdzvērtīgāku pretestību, taču setā palika ar nulli.

Kārlis Ozoliņš otrajā setā nodrošina uzvaru spēlē

Spraigs izvērtās otrais sets, kurā abi spēlētāji krāja punktus savas serves geimos, līdz Ozoliņš ar breiku izvirzījās vadībā 4-2. Nodrošināto pārsvaru Ozoliņš nosargāja un pēdējā geimā realizēja otro no trim mačbumbām, nodrošinot uzvaru tikai 57 minūtes ilgušajā spēlē.

Saruna ar Kārli Ozoliņu pēc spēles

Ozoliņš pēc panākuma intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka tik ātru uzvaru nebija gaidījis. Ozoliņš teica, ka, viņaprāt, pretinieks mača sākumā nebija gatavs, un izdevās to izmantot. Kārlis pastāstīja, ka ir daudz strādājis serves pilnveidošanai un servē labi jūt bumbiņu. Jau pirms mača Ozoliņam bijušas labas sajūtas un viņš gaidījis iespēju ātrāk tikt laukumā.

Saruna ar Miķeli Lībieti

Arī tenisists Miķelis Lībietis sarunā Latvijas Televīzijā uzteica Ozoliņa servi un sacīja, ka pirmā vienspēle tika aizvadīta teicami un Kārļa pretiniekam īsti nebija iespēju pacīnīties par uzvaru.

Gulbim pēc ātra un veiksmīga sākuma smags spēles turpinājums

Nākamajā vienspēlē Latvijas komandas līderis Gulbis tikās ar Cukermanu, un cīņas sākums neliecināja, ka latvietis pirmajā setā ļaus pretiniekam gūt tikai vienu punktu.

Ernests Gulbis nodrošina uzvaru pirmajā setā

Tomēr ceturtajā geimā, ieguvis punktu pretinieka servē, Gulbis kļuva par situācijas noteicēju un taktiski dažādojot savu spēli, nodrošināja uzvaru pirmajā setā.

Daniels Cukermans nodrošina uzvaru otrajā setā

Pēc līdzīga scenārija risinājās arī otrais sets, tikai mainītās lomās. Cukermans pirmo reizi punktu pretinieka servē nopelnīja sestajā geimā, un pēc iegūtā 4-2 pārsvara liedza Gulbim vērst ko par labu.

Ernests Gulbis nodrošina uzvaru mačā

Sīva spēkošanās risinājās izšķirošajā trešajā setā, kurā Gulbja ķermeņa valoda brīžiem liecināja, ka viņam ne visas kustības izdodas bez sāpēm. Abi spēlētāji noturēja savu servi līdz taibreikam, kurā latvietis izvirzījās vadībā 3-1. Pēc zaudētas piektā punkta izspēles Gulbim sāpju augšstilbā dēļ sniedza medicīnisku palīdzību, un pēc pauzes viņš nezaudēja nevienā izspēlē.

Dubultspēlei svētdien Latvijai ir pieteikts Gulbis un Roberts Štrombahs, bet Izraēlai – Sahars Simons un Išajs Oliels. Svētdien Gulbim arī jāspēlē pret Lešemu, savukārt Ozoliņam pretiniekos paredzēts Cukermans. Komandu kapteiņi pieteikumā mača otrajai dienai gan drīkstēs ieviest izmaiņas.

Saruna ar Jāni Mellupu

Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Jānis Mellups pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandas sastāvu mačam izvēlējās kapteinis Deniss Pavlovs, kurš pirmajā vienspēļu dienā līdzās Gulbim pieteica Ozoliņu, nevis Štrombahu, kā būtu pēc vietas rangā.

Saruna ar Denisu Pavlovu

Savukārt Latvijas komandas kapteinis Deniss Pavlovs teica, ka spēlētāji aizvadīja labu treniņu treniņu nedēļu un pozitīvā noskaņojumā visi ir gatavi spēlei.

Gulbis ir pārstāvējis Latvijas izlasi 18 gadus, debitējot Deivisa kausā 2005. gadā pret Grieķiju.

Latvijas izlase kapteiņa Pavlova vadībā ir labākajā sastāvā. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā visaugstāk ir 289. vietas īpašnieks Gulbis, bet ierindā ir arī otrā Latvijas rakete Štrombahs, kurš reitingā ieņem 486. pozīciju. Latvijas komanda var rēķināties arī ar Ozoliņu (ATP 1215.), Miķeli Lībieti un Danielu Tenu.

Izraēlai sastāvā iekļauts Lešems (ATP 359.), Cukermans (ATP 367.), Oliels (ATP 476.) un Simons (ATP 661.).

Mačā sestdien un svētdien "Arēnā Rīga" ir paredzētas četras vienspēles, kā arī dubultspēle. Uzvarētāji Deivisa kausa izcīņu 2023. gadā turpinās pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāji nonāks pasaules otrajā grupā.