Tenisistus no olimpiskajām spēlēm attur materiālā ieinteresētība un Zikas vīruss

Latvijā ir trīs pasaules Top 100 labākie tenisa spēlētāji, bet tikai viens no tiem mūsu valsti šogad pārstāv Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Kāpēc tā? Jomas eksperti starp iemesliem nosauc gan nespēju kvalificēties, gan materiālo ieinteresētību un arī Zikas vīrusu.

Starp simt pasaules labākajiem tenisa spēlētājiem ir arī trīs Latvijas sportisti, tomēr Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs varam turēt īkšķus vien par Jeļenu Ostapenko. Tenisistus Ernestu Gulbi un Anastasiju Sevastovu šajās spēlēs neredzēsim. Kāpēc tā, skaidro Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, minot, ka mūsējie diemžēl nedarīja visu iespējamo, lai spēlēm kvalificētos.

"It īpaši Rio, kur tas Zikas vīruss it kā, dažiem tas bija iegansts, lai nespēlētu, bet man liekas, dalās 50 uz 50. Es domāju, ar katru nākamo paaudzi olimpiskās spēles paliks nozīmīgākas," saka Lejnieks.

Olimpiāde, teic eksperts, nav tendēta uz naudu un peļņas gūšanu, kas raksturīgs lielajam tenisam. Tāpēc atsevišķiem sportistiem materiālā ieinteresētība startēt citos turnīros ir lielāka.

"Nu, viņi izdarīja savu lēmumu. Ernests [Gulbis] spēlēja Pekinā, gribēja spēlēt Londonā, bet viņš netika iekšā. Šeit viņam bija iespēja tikt klāt, bet tas ir viņa lēmums," turpina Lejnieks.

"Dažādi iemesli. Tur it kā nav naudas, tajā olimpiādē, varbūt viņi uz medaļām necer, un tad vēl dēļ tiem sliktajiem apstākļiem. Tur saka, ka slikti apstākļi, Zikas vīruss un tā tālāk, un tad tur katrs atsevišķi izdomā," - šāda versija par to, kāpēc Gulbim varētu trūkt motivācijas darīt visu iespējamo, lai aizbrauktu uz Rio, ir bijušajam tenisistam un tenisa komentētājam Mārim Rozentālam. "Es nesaprotu, atklāti sakot, Ernestu. Viņam arī tas pats gadījums, ka viņš laikam uz medaļām necer. Tad viņš nespēlēja Deivisa kausu un, ja nespēlē Deivisa kausu, tad netiek uz turieni. Protams, liekas, daudzi jau brauc varbūt ne dēļ tām medaļām, bet tās olimpiskās gaisotnes, atklāšanas parādes dēļ. Redziet, spēlētāji ir dažādi. Kā kurš to izdomā."

Tāpat arī Anastasija Sevastova, kas pašlaik ir labāko sešdesmitniekā, nespēlēja federācijas kausā un tādēļ automātiski nekvalificējās olimpiādei.

Tātad īkšķi jātur par šajās spēlēs vienīgo Latvijas tenisisti Jeļenu Ostapenko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti