Sporta studija

Sporta studijas Naivais jautājums: vai un kad Latvijā būs nacionālais stadions

Sporta studija

Sporta studija

Vācijā dzimušais tenisists Roberts Štrombahs: Mana sirds pukst par Latviju

Tenisists Štrombahs: Vienmēr ir bijusi doma pārstāvēt Latviju

Tenisists Roberts Štrombahs jau no maza bērna kājas ir starp divām valstīm – Vāciju un Latviju. Roberta tēvs Armands pats savulaik spēlēja tenisu arī Latvijas izlases sastāvā, bet teju vienlaikus ar tā brīža Latvijas tenisa līderi Ģirtu Dzeldi vēlāk pārvācās dzīvot uz Vāciju.

"Es īstenībā esmu latvietis, man vecāki ir latvieši, man vecvecāki ir latvieši, ok, dzīvoju Berlīnē, bet katru vasaru braucam šurp, tā doma vienmēr ir bijusi spēlēt par Latviju un pārstāvēt Latviju. Man sirds pukst par Latviju, man ir liels gods pārstāvēt Latviju – iet laukumā kā pirmajai raketei  Latvijā," raidījumam "Sporta studija" norāda Štrombahs.

Roberts bijis ļoti jauns, kad tēvs vēl bijis profesionāls tenisists. "Es biju ļoti jauns. Vienu kaut kādu kluba spēli no viņa atceros, bet tas jau bija laiks, kad viņš vairs nebija profesionālis. Tad viņš jau vairāk bija treneris," atceras Štrombahs.

Lai gan izaudzis Vācijā, Roberts runā latviski un ļoti priecājas, ka ģimene turpināja šo tradīciju. Latviešu valoda viņam bijusi pirmā, tikai pēc tam, skolas laikā, nākusi klāt vācu valoda, un vēlāk arī angļu. "Vecāki to ļoti labi izdarīja un izaudzināja mani tā, ka es runāju latviski. Es domāju, ka es arī to turpināšu, ja man būs bērni, tad arī viņiem mācīšu latviešu valodu. Un paturēšu visu to tālāk," uzskata tenisists.

Štrombahs savu 23. dzimšanas dienu nosvinēja kopā ar izlasi, mūsu Deivisa kausa komandā ir pamatīgs tenisa skolu kokteilis: Gulbim – Bresnika skola, Štrombaham – tēva un Vācijā iemācītais, Ozoliņam un Lībietim manāmas ASV tenisa tendences. Roberts spēlē ļoti agresīvi, sit zemas bumbas – tad bumba paliek ātra, un pretiniekam ir grūti noreaģēt.

Starptautiskajos turnīros Roberta vārdam blakus ir Latvijas karodziņš. Arī pēc Deivisa kausa spēlēm viņš vēl nedēļu paliek Latvijā, lai apciemotu vecvecākus. Vismaz trīs Latvijā nodzīvotas nedēļas gadā ļauj baudīt mūsu zemes dabu un iegūt iekšēju mieru, kas noder tālākā cīņā par savu sapni – kļūt par TOP klases tenisistu.

"Šeit ir labāks gaiss. Berlīne ir tāda liela metropole, tur miljoniem cilvēku visu laiku staigā apkārt. Te ir jūrmala, tas ir tik skaisti, tu vari mierīgi pastaigāties, galvu dabūt brīvu. Jā, redzēt vecvecākus, tas ir visskaistākais, ka ar ģimeni vari būt kopā. Apēst arī ēdienus, kurus ilgi neesi ēdis. Karbonādes vai kaut ko tādu, tas ir tāds kā vasaras brīvlaiks," pauž tenisists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti