Tenisists Marejs Parīzē nodrošina dalību ATP sezonas noslēguma turnīrā

Brits Endijs Marejs ceturtdien ar iekļūšanu Parīzes "Masters" turnīra ceturtdaļfinālā nodrošināja tiesības novembrī piedalīties sezonas noslēguma sacensībās, kur spēlēs gada astoņi labākie tenisisti.

Marejs Francijas galvaspilsētā trešajā kārtā ar 6-3, 6-3 uzvarēja bulgāru Grigoru Dimitrovu un ceturtdaļfinālā tiksies ar pasaules ranga līderi serbu Novaku Džokoviču. Tādējādi Parīzē cīņā par vietu purfinālā būs 2012.gada "US Open" fināla atkārtojums.

Džokovičs vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru divos setos 6-3, 7-6 (7-2) pār francūzi Gēlu Monfisu. Cerības gada beigās nodrošināt pirmo vietu pasaules rangā saglabāja Šveices veterāns Rodžers Federers, kurš ceturtdaļfinālā iekļuva pēc uzvaras 6-4, 6-4 pār mājinieku Lūkasu Puiju.

Jau iepriekš dalību Londonā novembrī paredzētajā sezonas noslēguma turnīrā nodrošināja Džokovičs, Federers, Stans Vavrinka un Marins Čiličs, bet uz atlikušajām vakancēm pretendē Davids Ferers, Tomāšs Berdihs un Kei Nisikori. Vienīgais astoņnieku var izjaukt Milošs Raoničs, taču viņam vietas garantēšanai jāuzvar Parīzē. Raoniča nākamais pretinieks būs Federers, kurš uzvarējis 14 pēdējās spēlēs pēc kārtas.