Tenisists Gulbis «Challenger» turnīra pirmajā kārtā pārtrauc 10 zaudējumu sēriju

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis otrdien Itālijā svinēja uzvaru Bjellas "Challenger" turnīra pirmajā kārtā, kas sportistam ļāva pārtraukt desmit zaudējumu sēriju. Gulbis (ATP 187.) pirmajā kārtā ar 4-6, 6-3, 6-4 pārspēja mājinieku Raulu Brankaco, kurš ATP rangā ieņem 373.vietu.

Pirmajā setā Gulbis zaudēja savas serves geimu piektajā un devītajā geimā, bet uzvarēja, pretiniekam servējot, astoto geimu. Desmitajā geimā viņam bija breikbumba, taču ceturto setbumbu izmantoja Brankaco - 6-4 viņa labā.

Otrajā setā Gulbis vinnēja ceturto geimu, kurā pretinieks viņam deva divas pēc kārtas breikbumbas. Izmantota tika pirmā, un setu latvietis vinnēja pārliecinoši.

Arī trešā seta trešajā geimā pretinieks uzdāvināja divas pēc kārtas breikbumbas, Gulbim izmantojot pirmo. Tūlīt gan tikpat pārliecinoši Latvijas tenisists zaudēja savas serves geimu - 2-2. Tomēr jau piekto geimu, servējot pretiniekam, "sausā" uzvarēja Gulbis, un tas izšķīra mača iznākumu, jo turpinājumā tenisisti uzvarēja savas serves geimos, desmitajā geimā Gulbim realizējot otro no divām mačbumbām.

Par iekļūšanu astotdaļfinālā Gulbis nopelnīja desmit ATP ranga punktus.

Abiem tenisistiem šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Šosezon Gulbis ATP tūrē bija piedalījies trīs turnīros. Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmajā spēlē, kas Gulbim bija pirmais mačs šosezon, tenisists ar 6-7 (2:7), 3-6 piekāpās Blažam Rolam no Slovēnijas (ATP 154.), bet dažas dienas vēlāk Stambulas "Challenger" turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā ar ar 4-6, 5-7 piekāpās Dominikānas Republikas tenisistam Roberto Sidam Subervi, kurš reitingā tobrīd ieņēma 231.pozīciju.

Janvāra beigās Francijā Kempēras "Challenger" turnīra pirmajā kārtā sportists piedzīvoja desmito zaudējumu pēc kārtas, pirmajā kārtā ar 4-6, 6-7 (3:7) piekāpjoties itālim Federiko Gajo, kurš ATP rangā tobrīd ieņēma 136.vietu un turnīrā bija izlikts ar piekto numuru.

Gulbis pie uzvarām nebija ticis kopš augusta beigām.

Pagājušajā sezonā Gulbis uzvarēja Po "Challenger" turnīrā, kas viņam arī bija 2020.gada labākais sasniegums. Šajā līmenī Gulbis izcīnīja savu piekto titulu, bet pēdējo reizi iepriekš tas bija izdevies 2007.gadā.