Tenisiste Sevastova sasniedz «US Open» astotdaļfinālu; spēlēs pret Šarapovu

Anastasija Sevastova piektdien divos setos ar 6-2, 6-3 uzvarēja Horvātijas tenisisti Donnu Vekiču ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā un otro gadu pēc kārtas iekļuva gada pēdējā "Grand Slam" turnīra astotdaļfinālā, kur tiksies ar Krievijas zvaigzni Mariju Šarapovu, liecina rīkotāju informācija.

Ņujorkā ar 16. numuru izliktā Sevastova uzvaru pār Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā 52.vietā ierindoto Vekiču nodrošināja tikai nedaudz vairāk kā stundā, laukumā pavadot 65 minūtes. Pērn Sevastova ASV atklātajā čempionātā sasniedza ceturtdaļfinālu, kas ir 27 gadus vecās tenisistes līdzšinējā karjerā labākais sasniegums "Grand Slam" turnīros.

Savukārt 30 gadu vecā Šarapova saņēma ASV atklātā čempionāta rīkotāju īpašo ielūgumu, jo pēc 15 mēnešu diskvalifikācijas par dopingu bijušās pasaules ranga līderes 146.vieta rangā bija nepietiekama dalībai turnīra pamatsacensībās. Par ASV atklātā turnīra čempioni pieckārtējā "Grand Slam" turnīra uzvarētāja Šarapova kļuva 2006.gadā.

Šarapovai vietu ceturtajā kārtā nodrošināja uzvara pār ASV debitanti Sofiju Kenenu - 7-5, 6-2, bet ne mazāku ievērību guva viņas melnā kleita ar ādas apdari un kristāliem.

Marija Šarapova

Iepriekš vienspēlēs Sevastova Ņujorkā cietā seguma kortos uzvarēja arī vācieti Karīnu Vitheftu (WTA 65.) un Ukrainas spēlētāju Katerinu Kozlovu (WTA 118.).

Sevastova duetā ar serbieti Jelenu Jankoviču turpina cīņu arī sieviešu dubultspēļu turnīrā, kur otrajā kārtā sestdien vēlu vakarā pēc Latvijas laika tiksies ar Taivānas spēlētāju Junu Džaņu Čaņu un šveicieti Martinu Hingisu, kuras izliktas ar otro numuru.

Trešās kārtas maču vienspēlēs sestdien aizvadīs Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko, kura tiksies ar savu vienaudzi 20 gadu veco krievieti Darju Kasatkinu. Sagaidāms, ka spēle sāksies ne agrāk kā plkst. 20 pēc Latvijas laika. Pasaules rangā Ostapenko šonedēļ ir 12.vietā, bet Kasatkina sasniegusi 38. pozīciju.

Sieviešu dubultspēlēs Ostapenko ASV atklātais čempionāts jau ir beidzies pēc zaudējuma piektdien beļģietei Elisai Mertensai un Demijai Shūrsai no Nīderlandes - 5-7, 2-6. Savukārt jauktajās dubultspēlēs Ostapenko un francūzis Fabriss Martēns sasniedza otro kārtu pēc uzvaras 5-7, 6-3, 10-6 pār indieti Sanju Mirzu un Horvātijas spēlētāju Ivanu Dodigu, kuri izlikti ar otro numuru.