Tenisiste Ostapenko pasaules rangā atkāpjas vienu soli uz labāko duča beigām

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko atkāpās vienu pozīciju uz 12. vietu pirmdien publicētajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā, liecina WTA informācija.

Ostapenko savainojuma dēļ nav spēlējusi jau mēnesi un viņai līdz šim pēdējais turnīrs bija marta beigās Maiami, kur Latvijas tenisiste zaudēja pirmajā spēlē. Aļonai dziedējot plaukstas locītavas savainojumu, viņa arī nepievienojās Latvijas komandai, kas Billijas Džīnas Kingas kausa mačā viesos zaudēja Kanādai.

Gandrīz visas TOP10 tenisistes aizvadītajā nedēļā spēlēja Štutgartes turnīrā Vācijā, kur triumfēja ranga līdere poliete Iga Švionteka. Finālā Švionteka ar 6-2, 6-2 pārspēja Arinu Sabaļenku un izcīnīja sezonā ceturto titulu, nostiprinoties reitinga galvgalī.

Ostapenko rangā apsteidza Lielbritānijas tenisiste Emma Radukanu, kura Štutgartē aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Aļonas labākais sasniegums WTA rangā ir 5. vieta, ko viņa sasniedza 2018. gada martā. Pirmajā desmitniekā Ostapenko pēdējoreiz bija 2018. gada septembra vidū.

Madridē ceturtdien, 28. aprīlī, sāksies viens no sezonā nozīmīgākajiem turnīriem uz māla seguma, kur Ostapenko potenciāli būtu izlikta ar 12. numuru. Mazāk nekā mēnesis vēl atlicis līdz gada otrajam "Grand Slam" turnīram – Francijas atklātajam čempionātam, kas Parīzē sāksies 22. maijā. Madrides turnīra izloze būs otrdien.

Veselības apsvērumu dēļ tenisistes karjeru uz nenoteiktu laiku apturējusī Anastasija Sevastova rangā atvirzījās uz 122. vietu.

WTA rangs (iekavās vieta iepriekšējā rangā)