Tenisiste Ostapenko: Nākamo sezonu sākšu piesardzīgi

Traumu sadziedējusī Aļona Ostapenko ir gatava gada nogalē sākt jauno tenisa sezonu, tomēr darīs to piesardzīgi, jo pašlaik vēl nav zināms, kā uz to reaģēs iepriekš savainotā roka. Tenisiste ceturtdien pauda apņēmību nākamgad atgriezties pasaules ranga TOP 10 un veiksmīgi startēt gan "Grand Slam" līmenī, gan Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) turnīrā Jūrmalā un Federācijas kausa izcīņā Latvijas komandas sastāvā.

Aļona tikai 10.decembrī atsāka trenēties un pagaidām vēl darbojas saudzīgā režīmā, žurnālistiem pastāstīja sportistes māte un ģenerālmenedžere Jeļena Jakovļeva. 

Aļona Ostapenko par gatavību jaunajai sezonaiMārtiņš Kļavenieks

  Kreisās plaukstas traumas dēļ Ostapenko nevarēja spēlēt divarpus mēnešus un tagad atzīst, ka, iespējams, kļūdījās, pērnās sezonas beigās piedaloties turnīros, neraugoties uz sāpēm. "Man vēl jābūt ļoti uzmanīgai," savu pašreizējo veselības stāvokli raksturoja Aļona.

  Tomēr sportiskos mērķus Aļona izvirza augstus

  un sagaida, ka sezonas gaitā iespēlēsies un ar roku viss būs kārtībā. Tenisistes mamma prognozēja, ka labāko formu pašlaik pasaules rangā 22.vietā ierindotā Aļona varētu atgūt līdz maija beigām, kad sāksies Francijas atklātais čempionāts, ja vien trauma būs neatgriezeniski sadziedēta. 

  Aļona priecājas par iespēju nākamgad spēlēt Latvijā - februārī Rīgā risināsies Federācijas kausa mačs pret Slovākiju, savukārt jūlija otrajā pusē Jūrmala pirmo reizi uzņems Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) līmeņa turnīru. Ostapenko piebilda, ka mājās nav spēlējusi kopš 12 gadu vecuma, kad uzvarēja Rīgas čempionātā, jo attiecīga līmeņa turnīri Latvijā nenotika. "Ļoti priecājos, kad uzzināju, ka būs turnīrs Jūrmalā. Pirms tam domāju, ka pēc Federācijas kausa mača atkal nez cik ilgs laiks paies, līdz atkal būs kāds turnīrs mājās," viņa teica. 

  Jeļena Jakovļeva par meitas gatavību sezonaiMārtiņš Kļavenieks

   Savukārt tenisistes mamma piebilda, ka nav jāskaita finanšu plusi un mīnusi, ja ir iespēja spēlēt mājās. 

   Ostapenko saskata labas iespējas Federācijas kausa izcīņā Latvijai pakāpties uz vēl augstāku līmeni, jo duetā ar Anastasiju Sevastovu abas spēj paveikt lielas lietas. Ja sezona ritēs kā iecerēts, Aļona mērķē arī uz dalību WTA sezonas noslēguma čempionātā, kur iekļūst astoņas labākās.

   Jaunajai sezonai Ostapenko gatavojas Glenija Shāpa vadībā, ar Nīderlandes treneri sadarbojoties jau kopš pērnā jūlija. Treniņus pie Shāpa tenisiste raksturoja kā ļoti interesantus un negarlaicīgus. Savukārt Jakovļeva nosauca Shāpu par treneri ar lielu pieredzi darbā ar tenisistēm sievietēm, kā arī enerģētiski pozitīvu personību, kas rada labas emocijas.

   Shāps no Ostapenko gaida lielas lietas, vien piebilda, ka tenisistei jābūt veselai, jo tikai tad varēs sasniegt izvirzītos mērķus. Viņš uzsvēra, ka pērnā sezona Aļonai arī bija liels mācību laiks, jo bija jāaprod ar lietu kārtību tūrē pēc 2017.gadā gūtās uzvaras Francijas atklātajā čempionātā.

   Treneris atturējās teikt, kādā jomā viņa ieguldījums Aļonas izaugsmē būs vislielākais,

   bet piebilda, ka Latvijas tenisistei ir kur uzlabot prasmes, lai gan jau tagad viņa ir ļoti meistarīga spēlētāja.

   Sezonā pirmais turnīrs Aļonai būs Ķīnas pilsētā Šeņdžeņā, kur spēles sāksies 30.decembrī. Ceļā tenisiste dosies 24.decembrī un Rīgu viņa pametīs nelabprāt, lai gan mājās pavadīja divus mēnešus. Ja varētu, Aļona visus turnīrus labprāt spēlētu mājās.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Teniss
   Sports
   Jaunākie
   Interesanti